V pondělní dohrávce 18. kola svěřenci trenéra Jiřího Zörklera uspěli na ledě Jablonce nad Nisou, kde především díky skvěle zvládnuté druhé třetině vyhráli hladce 7:2.

Vrchlabský kotel býval leckdy přeplněný, v letošní sezoně v něm obvykle zůstává dost volného místa.
Fanoušci, kde jste? Stadion řeší (ne)čekaný problém. A dnes přivítá Litoměřice

Dvougólový večer prožili na severu Čech prožili kanonýr Valášek a Procházka, pro něhož šlo o premiérové trefy v ročníku. Další góly hostujícího mužstva přidali Dvořák, Moučka a Půhoný.

II. liga, skupina Sever

Jablonec n. N. - Dvůr Králové n. L. 2:7

Dvoráci ještě před necelým měsícem vévodili soutěži, pak ale dvakrát prohráli a naposledy dvakrát vyhráli až v prodloužení či po samostatných nájezdech. V Jablonci proto chtěli Východočeši uspět za tři body, čekal je však soupeř, který bojuje na hraně postupových příček do play off. První polovina zápasu byla vyrovnaná. Každé z mužstev jednom vedlo, dění na ledě se ale začalo lámat až po půlhodině hry.

Michal Procházka (číslo 21)Michal Procházka (číslo 21)Zdroj: Miloslav KnapNejprve ve 32. minutě Valášek využil přesilovou hru a chvíli poté, co se hosté ubránili v oslabení, zvyšoval stejný hráč na 2:4. Když pak přidal pátou branku při další početní výhodě navrátilec do sestavy Moučka, bylo rozhodnuto. V závěrečné části hosté přidali ještě další dvě branky a jablonecké Vlky porazili potřetí v sezoně.

„Po dvou vyrovnaných duelech, v nichž jsme o vítězství rozhodovali až v prodloužení a samostatných nájezdech, jsme tentokrát měli vývoj zápasu pod kontrolou. Kluci utkání odbojovali a za výkon jim patří poděkování. Soupeře jsme zlomili v polovině zápasu, kdy jsme nejprve v přesilovce dali třetí gól a chvíli na to po odehraném oslabení čtvrtý. Znovu jsme se mohli opřít o zákroky Jardy Brázdila a nakonec z toho je poměrně vysoké vítězství,“ pochvaloval si dění na ledě dvorský lodivod Jiří Zörkler.

Ve středu jsou ve druhé lize na programu jedna dohrávka třináctého a jedna přehrávka 26. kola, v sobotu se pak druhá polovina základní části rozjede zápasy 22. kola. Dvůr se představí v hale Letňan. Domácí bitva s Mostem čeká hokejisty Hronova, Bruslaři z Nové Paky vyrazí pro důležité body na led lepšícího se Děčína.

Fakta – branky a asistence: 17. Křepelka (Brokeš), 29. Kačírek (Brokeš, Křepelka) – 18. Procházka (Matějíček, Moučka), 21. Dvořák (Moučka, Procházka), 32. Valášek (Havlas, Matějíček), 35. Valášek (Havlas), 37. Moučka (Muška, Procházka), 46. Procházka (Matějíček, Dvořák), 60. Petira (Valášek, Brázdil). Rozhodčí: Domský – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:3. Diváci: 70. Třetiny: 1:1, 1:4, 0:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vácha, Muška, Matějíček, Franc, Petira, M. Tondr – M. Procházka, Moučka, J. Dvořák – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, T. Bláha, Dušek – Poppel, J. Ježek.

Hokejisté Nové Paky vyhráli na ledě Bíliny 8:6. Soupeře porazili i napotřetí v sezoně.
Čtrnáctigólová přestřelka pro Bruslaře. Rodos táhl Půhoný, Hronov padl v Děčíně

Příští program – středa 18.00: Bílina – Letňany (dohrávka 13. kola), Jablonec nad Nisou – Děčín (předehrávka 26. kola). Sobota 17.00: Letňany – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Mostečtí Lvi. 18.00: Děčín – Nová Paka, Jablonec nad Nisou – Bílina (vše 22. kolo).