Na úplný začátek si naopak nejúdernější chvíle připravili reprezentanti vrchlabského Stadionu, kteří soupeře z Jablonce nad Nisou zasypali šesti góly už v úvodní třetině a outsiderovi nakonec nasázeli desítku.

Třetí podkrkonošský celek usiloval o body na ledě favorizovaného Děčína. Tam sice na startu závěrečné periody prohrával už 7:2, srdnatým výkonem ale stáhl náskok soupeře na rozdíl jediné branky! Závěr byl ale v režii domácího celku, který přestřelku nakonec ovládl výsledkem 9:6.

Dvůr Králové nad Labem - Nová Paka 5:1

Drama s úspěšným koncem pro Rodos. Na břehu Labe domácí ještě dvanáct minut před koncem vedli 2:0, pak ale nováček snížil a začal myslet na zvrat. Ten však odmítl nahrávající bek Tondr a pohotově zakončující kanonýr Valášek.

Fakta – branky a asistence: 11. Luštinec (Brokeš, Havlas), 33. Půhoný (Dušek, Franc), 55. Valášek (Tondr), 60. Fořt (Valášek), 60. Luštinec (Jirásek) – 48. Planý (Půlpán). Rozhodčí: Bernat – Torman, Kettner. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 570. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Čáslava, Jirásek, M. Tondr – Brokeš, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Valášek, Hrazdira, Šedivý – Rozlízek, Ježek, Fořt.
BK Nová Paka: Mahdal – Abraham, Mlčoch, Steinocher, Muller, Malík, Bezděk, Suvorov – Ukhin, Hnik, Hašek – Hidveghy, Planý, A. Půlpán – Škvrně, Kloutvor, Nevyhoštěný – Hric, T. Půlpán, Smékal.

Vrchlabí - Jablonec nad Nisou 10:3

Obdrželi desítku na ledě Mostu, se stejným výsledkem odjeli z Vrchlabí. Stadion soupeři, který před sezonou přišel o řadu dlouholetých opor, nasázel šest branek už za první třetinu a nakonec se před skvělou návštěvou čepovala desítka. Úvodní dva góly v sezoně zaznamenal Jan Hlaváč, trefili se i Petr Sýkora a Jaroslav Bednář.

Fakta – branky a asistence: 4. Jirásek (Dvořák, F. Moník), 13. Bednář (Sýkora), 14. Hozák (Matějček, Chalupa), 17. Mrňa (Kastner, Bendík), 19. Dvořák (F. Moník, J. Moník), 19. Sýkora (Urban, Bednář), 25. Hlaváč (Mrňa), 39. Hlaváč (Mrňa), 50. Matějček (Hlaváč), 56. Mrňa (Bednář, Sýkora) – 22. Kačírek (Jandejsek), 51. Maďar (Nezbeda, Frk), 59. Nezbeda (Maďar, Frk). Rozhodčí: Kraval – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1051. Třetiny: 6:0, 2:1, 2:2.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Jirků, J. Moník, Havránek, Bendík, Vašíček, Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban – Mrňa, Jirásek, Dvořák – Bednář, Sýkora, Matějček – Kastner, Hozák, F. Moník.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka (19. Jelínek) – Čechura, Krejsa, Tržický, Pavlů, Pulec, Jandejsek, Pokorný – Homolka, Král, Bouřil, Kotyza, Kačírek, Frk, Gecko, Jursa, Maďar, Nezbeda, Miškovský.

Děčín - Trutnov 9:6

Že stav 7:2 pro domácí znamená jisté body? Na to nechoďte na trutnovské Draky. Ti na severu Čech předvedli solidní zmrtvých-vstání, bodové odměny se však nedočkali.

Fakta – branky a asistence: 7. Faigl (Oliverius, Tenkrát), 12. Tenkrát (Kaltenböck, Oliverius), 27. Sýkora (Petráš), 31. Petráš (Zajan, Sýkora), 37. Petráš (Loukota, Sýkora), 40. Zajan (Tůma, Petráš), 42. Tůma (Petráš), 52. Damašek (Oliverius), 59. Sýkora (Zajan, Tůma) – 9. Fedulov (Svoboda), 22. Starý (Svoboda, Fedulov), 44. Svoboda (Pražák, Fedulov), 46. Svoboda (Jedlička), 48. Chytráček (Svoboda, Janoušek), 49. Tatar (Višňák, Jedlička). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 1:7. Využití: 5:1. Diváci: 264. Třetiny: 2:1, 4:1, 3:4.
HC Děčín: Lavinger – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Tůma – Volráb, Chovanec, Fojt – Damašek, Oliverius, Zajan – Petráš, Kuchynka, Kordule – Sýkora, Faigl.
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (41. Pivrnec) – Vácha, Junek, Suk, Pražák, Kynčl, Faltys, Višňák – Kubinčák, Martinec, Semorád – Starý, Jedlička, Svoboda – Fedulov, Janoušek, Tatar – Vacek, Chytráček, Poul.

Michal Martišek koučuje basketbalistky BK Loko Trutnov.
Basketbalistky Trutnova vstoupí do 25. ligové sezony. Chtějí znovu do play-off

Další výsledek 6. kola: Bílina – Mostečtí Lvi 1:7 (1:4, 0:1, 0:2).

Program 7. kola (středa 2. 10.): Mostečtí Lvi - Dvůr Králové nad Labem, Trutnov - Vrchlabí, Řisuty - Děčín, Jablonec nad Nisou - Bílina.