Pouhý jeden zápas nabídlo víkendové 33. kolo druholigové skupiny Sever. Hokejisté Nové Paky v něm podlehli na ledě Mosteckých Lvů vysoko 2:7. V dohrávce 29. kola změřil síly královédvorský Rodos s lídrem tabulky z Letňan a o svém vítězství domácí rozhodli v samostatných nájezdech.

II. liga, skupina Sever

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Letci Letňany 4:3sn

Volného termínu, poté co jim byly odloženy duely aktuálního kola, využila mužstva Dvora Králové nad Labem a Letňan k sehrání vzájemného utkání a kdo v sobotu zavítal na zimák Rodosu, určitě nelitoval. Podával se hokej velmi dobré úrovně.

Dotáhnout kapitán Tomáš Linhart s asistentem Patrikem Urbanem vrchlabský Stadion do play off?
Pozdrav z karantény: „Dobrá nálada nás neopouští,“ hlásí vrchlabská opora Urban

Dvoráci oslavují vstřelený gólDvoráci oslavují vstřelený gólZdroj: Miloslav KnapHosté do zápasu vlétli ve velkém stylu a herní převahu přetavili ve vedoucí gól už po čtyřech odehraných minutách, kdy se prosadil extrutnovský Kastner. Dvoráci vyrovnali hru až po deseti minutách a rázem sami převzali iniciativu. Vyrovnání zařídil individuálním průnikem ve formě hrající bek Franc, 22 sekund před odchodem do kabin nachytal gólmana Kopřivu ranou do šibenice Vácha – 2:1.

Nejslabší chvilku si domácí vybrali na startu prostřední části hry. Letci brzy využili přesilovku při vyloučení Bláhy, záhy skóre dokonale otočil Smola – 2:3.

Hosté poté soupeři svými fauly nabídli pět přesilovek v řadě, Rodos však přes několik gólových šancí nedokázal využít ani jednu. Až v čase 54:26 vyslyšel publikum kanonýr Valášek a nasměroval vyrovnanou bitvu do prodloužení.

V něm rozhodnutí nepadlo a v samostatných nájezdech byli o dost šikovnější domácí, když puk za záda Kopřivy dostali postupně Havlas, Bláha a Kučera.

Fakta – branky a asistence: 12. Franc (Dušek), 20. Vácha (Vašíček, Bláha), 55. Valášek (Půhoný, Petira), rozhodující nájezd Bláha – 4. Kastner (Pejchal, Vacín), 22. Hlaváč (Řepík), 23. Smola (Kastner). Rozhodčí: Reich – Řezníček, Štěrba. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 320. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:0 – 0:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Kozák) – Muška, Vašíček, Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr, Voňka – Vácha, Bláha, Jan Dvořák – J. Ježek, Havlas, Dušek – Půhoný, L. Kučera, Valášek.

Mostečtí Lvi – BK Nová Paka 7:2

Třetí porážku ze čtyř posledních utkání si z ledu Mosteckých Lvů přivezli hokejisté Nové Paky. Na severu Čech svěřence kouče Půlpána přivítal nažhavený soupeř, který si v úvodu zápasu vynutil velkou převahu. Tu domácí ve vedoucí gól z hole Smolky přetavili už po 56 odehraných vteřinách a na konci třetí minuty Písařík zvyšoval dokonce na 2:0.

Bruslaři se do hry dostávali pomalu, přesto dokázali ještě před koncem první třetiny snížit. Prosadil se obránce Leder a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Prostřední perioda mnoho zajímavých momentů nenabídla. Střelecký zápis se měnil pouze jednou, když ve 39. minutě uklidnil domácí řady Nedrda.

Hokejisty Moravské Třebové (v bílém) a Trutnova ve středu nepustila do hry nařízená pětidenní karanténa jejich soupeřů.
Omluvenku Spartaku odskákala Jaroměř. Kohouty od bodové ztráty uchránil Schejbal

Na startu závěrečné části rychle udeřil mostecký Stříbrný a zaslouženou výhru domácí vyšperkovali ještě třemi góly. 55 vteřin před koncem už jen mírnil vysokou porážku Rozanov.

Fakta – branky a asistence: 1. Smolka (Mical, Šesták), 3. Písařík (Kýhos), 39. Nedrda (Šimeček, Stříbrný), 43. Stříbrný (Řehoř), 54. Řehoř (Smolka), 55. Nedrda (Šimeček, Stříbrný), 59. Böhm (Stříbrný, Písařík) – 16. Leder (Najman), 60. Rozanov (Popov). Rozhodčí: Battěk – Gabriel, Dědek. Vyloučení: 10:9. Diváci: 241. Třetiny: 2:1, 1:0, 4:1.

BK Nová Paka: Krinwald (Ševců) – Jonáš, Eklund, Suvorov, Najman, Komarov, Leder – Kerekanič, Jaroslav Dvořák, Krsek – Malík, Parshakov, Popov – Poppel, Rozanov, Foerster.

Další sobotní výsledek: Mostečtí Lvi – Nová Paka 7:2.

Příští program – úterý 15.00: Bílina – Mostečtí Lvi (dohrávka 32. kola). Středa 18.00: Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Jablonec nad Nisou, Letňany – Bílina, Mostečtí Lvi – Děčín (vše 34. kolo).