HC Čeští Letci – BHK Turnov B 7:4 (1:2, 4:1, 2:1). Čeští Letci v úvodním zápase zaspali začátek. Neuplynulo ani šest minut první třetiny a Turnov vedl 2:0! Své svěřence k obratu vyburcoval vedoucí týmu Letců Martin Kohút.

V polovině první třetiny se Lukáš Semecký dostal k odraženému puku a švihem ho poslal pod břevno – 1:2. Ve druhé třetině šel na trestnou lavici Tomáš Plíšek. Letci svého soupeře uzavřeli v jejich obraném pásmu, ale dlouho se jim z bezprostřední blízkosti nedařilo Volfa překonat. Za jeho záda prošla až dělovka Sedláčka od modré – 2:2. Za tři minuty využili Letci další přesilovku. Tomáš Syrůček projel středním pásmem až do mezikruží, kde švihem poslal puk k pravé tyči Volfovy brány – 3:2.

V úvodu druhé poloviny zápasu dostali možnost zahrát si přesilovou hru turnovští, gól však nedali. Naopak aktivnější byli Letci, kteří se usídlili v jejich obranném pásmu. Perfektní držení kotouče předvedl letec Zdeněk Václavec, kterému hráči soupeře nedokázali sebrat puk. Václavec puk následně přihrál zpět na modrou Sedláčkovi, a ten prakticky ze stejné pozice jako u své první branky, střelou od modré, překonal Volfa po čtvrté – 4:2. Z dvoubrankového vedení se Letci neradovali dlouho. Miroslav Helm ujel po pravém křídle, přejel téměř až na úroveň brankové čáry, odkud se prakticky z nulového úhlu trefil pod břevno – 4:3.

Velice důležitý gól do šatny vsítil čtyři vteřiny před sirénou Semecký. Jeho střelu k tyči nad lapačku přes tři clonící hráče nemohl Volf vidět – 5:3. V závěrečné třetině již Letci vývoj zápasu kontrolovali. V jejím úvodu Petr Fejfar napálil zpoza kruhu puk před bránu, ten opsal oblouk až za záda turnovského obránce, kde jej za čáru usměrnil Dan Fišar – 6:3. V šesté minutě závěrečného dějství pak tečoval střelu Petra Fejfara kapitán Letců Lukáš Karban – 7:3. Minutu na to se Letci dopustili chyby v obraně a nechali ujet Martina Štěpa. Ten se pak ocitl tváří v tvář Effemberkovi a bez problémů zakončil – 7:4. V závěru zápasu měli ještě Letci dvě přesilovky a Turnov jednu. Ani jeden z týmů ji však nevyužil. Letci na svého soupeře vyslali bezmála trojnásobný počet střel a nebýt Volfa v bráně Turnova, mohl zápas skončit větším brankovým rozdílem.

Fakta: Branky: Sedláček 2, Semecký 2, Syrůček, Fišar, Karban. HC Čeští Letci: Effemberk – Syrůček, Jelínek, Fejfar, Sedláček, Karban, Dressler, Fišar, Semecký, Václavec, Zajíc.    Petr Čepek