Co rozhodlo
BHK Turnov – HC Jičín 6:4 (1:1, 3:2, 2:1). Domácí tým pojal utkání velice prestižně a byl velice aktivní. Jičín hrál trochu profesorsky, a i když byl v některých fázích hokejově lepší, domácí bojovností a především úspěšností v proměňování šancí dotáhli utkání do vítězného konce.
V první třetině se domácí ujali vedení a Jičín v závěru vyrovnal.

Ve druhé části šli domácí opět do vedení, Jičín pak získal jasnou převahu, nedařila se však střelba a domácí naopak po dvou hrubých chybách zvýšili na 4:1. Jičín kontroval v závěru třetiny rovněž dvěma góly a dotáhl se na kontakt.

Derby
Středa 6. ledna, 20. kolo krajské hokejové ligy mužů: HC Jičín – BK Nová Paka (18.30, zimní stadion v Jičíně).


Ve třetí třetině domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. V závěru Jičín odvolal brankáře a snížil na 5:4. V pokračující „power play" ale Turnovští pečetili výhru do prázdné branky.

Stínem utkání je především zranění hráče Jičína Vondráčka, který skončil s otřesem mozku v nemocnici a bude tak týmu chybět v dalších bojích krajské ligy.
Fakta: Branky a nahrávky: 16. Maděra (Isach), 24. Zákoutský (Suska), 26. Suska, 27. Maděra, 43. Isach (Maděra), 60. Isach (Bažant) – 18. Žďárský (Kysela), 39. Anděl (Mikolášek), 40. Kollman (Abel, Nový), 60. Artl (Kollman). Rozhodčí: Svoboda – Novotný, Holan. HC Jičín: Vinklář, Beneš – Anděl, Buchar – Starý, Mikolášek – Artl, Chaloupka – Novotný – Vondráček, Žďárský, Kollman – Kysela, Nový, Boček – Hloušek L., Abel, Bureš. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Trenéři: Pletka, Růžička. Diváci: 173.     (jj)