V západní skupině II. hokejové ligy se v sobotu večer hrálo jubilejní 20. kolo. Odlišným způsobem se v něm dařilo východočeským zástupcům. Zatímco vrchlabský Stadion si v souboji s Chebem počínal suverénně a soupeře ze středu tabulky přestřílel výsledkem 7:2, Hronov doma padl s týmem Klatov a připsal si již sedmou porážku v řadě.

Hradec - Plzeň 1:4.
Lekce z produktivity. Hradec tápal v zakončení a s Plzní jasně prohrál

II. liga, skupina Západ, 20. kolo

Vrchlabí – Cheb 7:2

Podruhé v řadě nastříleli hokejisté vrchlabského Stadionu soupeři sedm branek. Po výhře nad Buldoky z Řisut (7:3) si svěřenci trenéra Tomáše Jirků podmanili i domácí duel s Chebem. Dvěma trefami se blýskli Tomášové Bláha s Peričkou.

Momentka z utkání Vrchlabí vs. ChebMomentka z utkání Vrchlabí vs. ChebZdroj: Anton MartinecPrvně jmenovaný skóre otevřel přesilovkovou ranou už v polovině šesté minuty. Hosté srovnali v nástupu do druhé třetiny, na gól Kořána ale brzy odpověděli Perička s Bláhou, když oba přesně mířili z prostoru mezi kruhy.

O další dvě slepené branky se postarali Chalupa s Tatarem, po jejichž navýšení stavu na 4:1 došlo v západočeském brankovišti ke střídání Tichona za Kašpara. Náhradníkovi vydržel čistý štít něco málo přes pět minut, v čase 37:04 jej prostřelil bek Oliva.

Na vrchlabských tribunách bylo veselo, méně snad jen v sympaticky zaplněném kotli soupeře. Oba tábory fanoušků pak v závěrečné periodě dostaly ještě po jednom gólovém dárku. Nejprve se druhou brankou v zápase prosadil domácí Perička, na konečným 7:2 upravil Šikut.

Fakta – branky a nahrávky: 6. Bláha (Kozák, Kynčl), 27. T. Perička (Bláha, Chrtek), 30. Bláha (Chalupa, T. Perička), 32. Chalupa (Urban, Bláha), 32. Tatar (Cerman), 38. Oliva (Duran, Duchan), 48. T. Perička (Urban, Chalupa) – 26. Kořán (Čejka, Vrtek), 54. Šikut (Rozhon, Jachanov). Rozhodčí: Battěk – Jiruška, Figer. Vyloučení: 7:5, navíc Chrtek – Čejka oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 700. Třetiny: 1:0, 5:1, 1:1.

Tomáš Zohorna před chvílí otevřel skóre.
Dvanáct po dvanácti. Pardubičtí hokejisté ustřihli dlouhé vousy jednomu rekordu

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – P. Fiala, Bendík, Duran, Oliva, T. Perička, J. Kynčl, Oborník – D. Chalupa, Chrtek, T. Bláha – Šlaicher, P. Urban, Jakub Tatar – A. Jirků, M. Kozák, Duchan – R. Perička, A. Cerman. HC Stadion Cheb: Tichon (32. Kašpar) – Troška, Kořán, Jachanov, Šikut, Vápeník, Kubík, Stejskal – Bubanec, Krutina, Šafejev, Novotný, Vrtek, Paršakov, Nekvinda, Čejka, Konášek.

Hronov – Klatovy 2:4

Bylo to v sobotu ve Wikov aréně kdo s koho. Před necelými dvěma stovkami diváků se potkali soupeři, kteří v měsíci listopadu počítali jednu porážku za druhou. Dohromady jich měli shodně šest v řadě. V tabulce poslední domácí celek před utkáním proti Klatovům cítil výjimečnou příležitost, jak odskočit z poslední příčky a přenechat pomyslného černého Petra někomu jinému.

HC Wikov HronovHC Wikov HronovZdroj: denik.czNestalo se. Východočeši důležitou bitvu po boji prohráli. Střelecký účet zápasu otevřel v 10. minutě hostující Kolář, když využil nádherné pobídky Waltera, jenž parťáka našel nezištnou přihrávkou osamoceného před poloodkrytou brankou. Vyrovnat mohl Jirásek, vychytal ho však druhý Kolář v sestavě Klatov.

V čase 17:21 přišel pro domácí zatraceně smolný moment. Brankář Cinka si jel pro nahozený kotouč, ten se ale od mantinelu odrazil zcela proti očekávání přímo před branku, kde už číhal pozorný Čech – 0:2. Wikov naštěstí s odpovědí dlouho neváhal a ještě před koncem úvodní periody snížil na 1:2 Poppel.

V prostřední části měli Hronovští hned tři početní výhody. Jenže při druhé sami inkasovali z hole Sedláka a přesilovková trefa Akhmetianova znamenala znovu jen snížení ztráty. Vyrovnat však domácí v utkání nestihli ani jednou, naopak po vyšachování obrany hosté ve 46. minutě upravili na konečných 2:4.

Fakta – branky a nahrávky: 19. Poppel (Akhmetianov, Horký), 40. Akhmetianov (Pavelka) – 10. F. Kolář (Walter, Ženíšek), 18. D. Čech (Matoušek), 31. Sedlák (Princl), 46. Ženíšek (Sedlák). Rozhodčí: Pastier – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 188. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1.

HC Wikov Hronov: Cinka (Ševců) – Kozlov, Pavelka, Exner, Jirásek, M. Veselý, Amirov – Štrombach, Poppel, J. Veselý, Eremiáš, Horký, Polej, Akhmetianov, Subbotin, Hovsepyan. SHC Klatovy: K. Kolář (K. Čech) – Kremláček, Pánek, Houfek, Houdek, Vajner, Kovářík, Walter – Sedlák, D. Čech, Princl, Ženíšek, F. Kolář, Beránek, J. Roubal, Matoušek, Beníšek, Kvasnička, Kaiser.

Další výsledky 20. kola: Chomutov – Letňany 1:5, Děčín – Příbram 3:5, Ústí nad Labem – Tábor 4:2, Jablonec nad Nisou – Kobra Praha 5:1, Benátky nad Jizerou – Mostečtí Lvi 9:4. Utkání Řisuty – Písek bylo odloženo.

16. Hronov 20 2 1 2 15 54:120 10

Program 21. kolo – středa 18.00: Vrchlabí – Hronov, Letňany – Benátky nad Jizerou, Kobra Praha – Příbram, Tábor – Písek, Cheb – Chomutov, Jablonec nad Nisou – Ústí nad Labem, Klatovy – Mostečtí Lvi, Děčín – Řisuty.