Cenné dva body vydřeli v sobotním duelu 42. kola Chance ligy vrchlabští hokejisté na ledě Přerova. Domácí hokejisté sice přestříleli horaly v poměru 51:35, bodově úspěšnější však byli svěřenci trenéra Jirků. Díky vyrovnávací trefě Patrika Urbana ze 46. minuty dovedli utkání do prodloužení a následně i samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Tomáš Zeman, jenž v páté sérii rozhodl o vítězství Východočechů 2:1. Další utkání odehraje Stadion ve středu na ledě vedoucích Litoměřic (17.30).

Filip Koffer (v klubku hráčů zcela vlevo) byl hrdinou zápasu proti Porubě. Vrchlabí tabulkového souseda přetlačilo výsledkem 4:3.
Sobě i soupeři jsme ukázali, že se předem nevzdáváme, říká po hattricku Koffer

Chance liga, 42. kola

HC Zubr Přerov – HC Stadion Vrchlabí 1:2sn

Fakta – branky a nahrávky: 32. M. Sloboda (Jan Svoboda) – 46. P. Urban (Matýs, Nedbal), rozh. náj. T. Zeman. Rozhodčí: Květoň, Vrba – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 692. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0.

HC Zubr Přerov: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, Herman, Doležal – Šoustal, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Kratochvil, Sloboda – Novák, Dvořák, Král. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart, J. Kynčl, Kajínek, Jelínek, Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman, Chrtek, Kusý – Koffer, T. Kaut, Mrňa – Matýs, Urban, Chalupa – Machač, Pochobradský, Zeman.

Statistiky z utkání
Střely na branku: 51:35
Zblokované střely: 16:13
Vhazování: 42:43

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Špatně se to hodnotí. Bodový zisk je proti tomu, co bychom potřebovali, malý. Na druhou stranu, tým musíme pochválit. Co jsme si řekli, jsme hráli. Bohužel, ani 51 střel nám nestačí. V přesilovkách se trápíme. Ve hře jsme provedli změnu na to, že chceme ze všeho střílet. Během přesilovek to vynecháme a chceme si nachystat něco lepšího. Je to velká škoda. Ze zápasu jsme měli získat víc, zasloužili jsme si víc než jeden bod. Na druhou stranu, přesilovky nerozhodly. Ubránili jsme oslabení ve třech, soupeř také. V nájezdech padl jeden gól. Nemáme hlavu dole a věříme, že to nemůže trvat věčně. Musíme dát víc než jeden gól.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Jsme velmi spokojení, protože jsme z Přerova odvezli dva body. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Ve čtvrtek jsme měli Porubu a stálo nás to hodně sil, takže jsme začali opatrně ze středního pásma. Soupeř nás přehrával a byl lepší, s tím jsme počítali. Ustáli jsme první třetinu bez gólu, což byl náš cíl. Přerov pořád tlačil a dal branku, což nás paradoxně nakoplo. Byla to pro nás taková facka, varování. Od té doby jsme začali hrát a srovnali jsme na 1:1. Přes to všechno jsme ale, když to vezmu z nadhledu, celý zápas tahali za kratší konec. Fantasticky nás podržel Kuba Soukup, geniální výkon. Nájezdy už jsou loterie, ve které jsme byli šťastnější, takže pro nás nesmírně zlaté dva body. Musím říct, že soupeře je mi trochu líto.

Další výsledky 42. kola: Poruba – Litoměřice 1:4, Jihlava – Třebíč 0:3, Vsetín – Slavia Praha 5:2, Šumperk – Prostějov 4:3 po nájezdech, Kolín – Ústí nad Labem 3:4, Benátky nad Jizerou – Havířov 5:2, Kadaň – Sokolov 0:5 kontumačně.

Program 43. kola – pondělí 17.30: Litoměřice – Přerov, Třebíč – Vsetín, Havířov – Kolín. 18.00: Slavia Praha – Poruba, Ústí nad Labem – Šumperk, Frýdek-Místek – Benátky nad Jizerou.