Vítěznou branku zaznamenal jen sedm vteřin před koncem prodloužení Prokop.

Přitom to s Jičínem v samotném utkání nevypadalo dobře, když po první třetině prohrával 0:2. Jenže druhá třetina patřila právě týmu z města pohádek. Během pěti minut tým trenéra Daniela Pletky třemi góly otočil vývoj utkání . Jenže dramatická zápletka tím neskončila, i Lomnici se totiž podařilo otočit nepříznivý stav. Prodloužení tak musel až v 59. minutě vystřelit domácí Žalud, který srovnal na 5:5. Parádní návštěva 220 diváků si tak mohla vychutnat vítězný gól Prokopa, který padl v dvojnásobné přesilové hře.

Jičín po přestupu do soutěže v Libereckém kraji dominuje, když vede o devět bodů před Slavojem Liberec. Další utkání sehraje už v sobotu, kdy se od 14 hodin představí v České Lípě.   (vlk, jj)