HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 1:5 (0:1, 0:3, 1:1). Letci se v zápase s dlouhodobě vedoucím týmem soutěže postarali o klubový rekord, když na zápas dorazilo sedm hráčů do pole plus brankář! V průběhu druhé třetiny se připojil Radek Drusan a Letci pokračovali v osmi. Roztokům stačil výkon na půl plynu, aby bezpečně zvítězili 5:1.

První branku Letci inkasovali v páté minutě. Martin Vencl nahazoval puk od zadního mantinelu před bránu, u skákajícího kotouče byl první Petr Hlaváč a střelou z mezikruží nad lapačku dal na 0:1.

V první třetině měly ještě jednu obrovskou šanci Roztoky, když se po nahrávce od pravého křídla ocitl zcela sám před Barkmanem Jiří Jakubec, který zvedl puk pod břevno, ten se od horní tyče odrazil a dopadl před brankovou čáru za gólmanova záda. Barkman se ale stačil rychle zorientovat a puk přikrýt lapačkou.

V šesté minutě druhé třetiny pálil z vnější strany kruhu Lubomír Bušek a puk našel skulinu mezi tyčí a Barkmanovým ramenem – 0:2. Letcům oproti první třetině evidentně došly síly a Roztoky navyšovaly skóre. Pět minut před koncem druhé třetiny to byla nejprve blesková nahrávka od Rychlovského na Klazara, který střelou z voleje vymetl vzdálenější roh Barkmanovy brány – 0:3.


Dvě minuty před sirénou pak Barkman rozehrával puk za svojí bránou a poslal ho podél mantinelu. K puku měl nejblíže Martin Blažej, jenž si najel do kruhu a bekhendovou střelou pod břevno zvýšil na 0:4.

O čestný úspěch Letců se postaral Lukáš Karban v šesté minutě třetí třetiny. Lukáš Zajíc nahrával zpoza Teichmanovy brány do kruhu na Ondřeje Srba. Jeho střelu z dálky Michal Teichman vyrazil, první dorážka z hole Lukáše Dubravského nevyšla a až na druhý pokus doklepl puk za čáru do odkryté klece Lukáš Karban – 1:4.


Letci přidali, ale na nějaké zdramatizování zápasu nebyly síly ani čas. Tečku za zápasem udělal minutu před koncem gól Jana Žďáry, který zvedl puk nad gólmana pod břevno – 1:5.

V zápase padl další rekord v počtu vyloučených. Na trestnou lavici putovali pouze tři hráči (2 Letci a 1 hráč Roztok). Letci dopřáli Roztokům lacinné body, které potřebují k prvnímu místu, na paty jim totiž šlapou Těpeře.

Fakta: Branky: Karban – Hlaváč, Bušek, Klazar, Blažej, Ďďára. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Karban, Zajíc, Srb, Dubravský, Rejthárek, Žilák, Drusan.   (pč, re)