HBC Ronal Jičín – Cement Hranice 24:22 (12:9). Domácí od 15. minuty ovládli utkání, které dotáhli do úspěšného konce a mohli se radovat z cenného dvoubodového zisku. Sobotní zápasy přinesly několik překvapivých výsledků, a tak finálová šestka už dostává svoji podobu.

„Věděli jsme, že doma dnes nesmíme zaváhat. Většinu utkání jsme byli lepší a nakonec také zaslouženě zvítězili. V závěru jsme opět ale zbytečně chybovali, a tak soupeř stáhl sedmibrankovou ztrátu na přijatelné dva góly," poznamenává k zápasu jičínský trenér Aleš Babák, který už kalkuluje, kolik bodů bude potřeba k jistotě udržet nynější pozici. „V Přerově, kde hrajeme za týden, se nám příliš nedaří, základní část končíme doma se Zubřím, které už nemá šanci, ale může překvapit," poznamenává.

Již zítra navečer (18.30) čeká jičínský tým domácí semifinálový zápas Českého poháru s Karvinou. "Tak samozřejmě, že bychom rádi zopakovali naši loňskou účast ve finále poháru, ale pro Karvinou to je velká šance, výzva. Nemá moc jistou účast mezi šesti nejlepšímu, a tak určitě bude chtít v úterý u nás uspět a zviditelnit se," poznamenává k zápasu Aleš Babák.