Mladá Boleslav - Plzeň 0:1

Plzni stačil k záchraně sezony jediný gól, který vstřelil už v čase 3:45 útočník Jan Dufek. Jako klíčové se ukázalo, že Blomstrand udržel kotouč u hrazení, když ho ostatní ztratili z dohledu, posunul ho rozjetému Bulířovi, jenž ukázal výborný přehled a našel z otočky Dufka, který sám proti Krošeljovi nezaváhal a prostřelil ho mezi betony. Čisté konto vychytal brankář Miroslav Svoboda. Rozhodující bitva o postup do čtvrtfinále se odehraje ve čtvrtek na západě Čech.

Tipsport extraliga, předkolo play-off, 4. zápas: BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň
Boleslav mečbol nevyužila. Dufek vrátil jediným gólem sérii do Plzně

Branka a nahrávky: 4. Dufek (Bulíř, Blomstrand). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Gerát, Ganger. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2722. Stav série: 2:2.
Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - D. Šťastný, Kotala, Kantner - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter - Eberle, Bičevskis, Grim. Trenér: R. Rulík.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Malák, Graňák, Kvasnička, Budík, Hamšík - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Dufek, Bulíř, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, F. Suchý - A. Dvořák, G. Thorell, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Brno - Liberec 3:2

Kometě se povedl obrovský obrat, ještě v 53. minutě prohrávala 0:2, dvěma góly za 47 vteřin vyrovnala. Brno nejprve využilo přesilovku gólem Krištofa a vykřesalo jiskřičku naděje, kterou v oheň proměnil hned za 47 vteřin obránce Ďaloga vyrovnávací brankou. V tom momentě byla výhoda na straně Brna a v čase 56:32 vstřelil vítězný gól Holík. Liberci tak utekl postup mezi prsty, nezmohl se na závěrečný nápor a naopak Brňané rázně odmítli konec sezony.

Hokej Kometa - Liberec
Kometa přežila klinickou smrt. Po senzačním obratu se rozhodne v Liberci

Branky a nahrávky: 53. Krištof (Bartejs), 53. Ďaloga (Bartejs), 57. P. Holík (Zaťovič, Vincour) – 1. J. Vlach (Klapka), 49. J. Šír (A. Najman). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Lederer, Rampír. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 7014. Stav série: 2:2.
Brno: Čiliak – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Vincour, A. Zbořil, Kollár – Zaťovič, P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof, Sedláček – Dočekal, Rákos, T. Šoustal. Trenéři: Zábranský, Kalous.
Liberec: Kváča – L. Šmíd, M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner, Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman. Trenér: P. Augusta.

Olomouc - Vítkovice 3:4

Zdravotně zdecimovaným hráčům Vítkovic se příliš šancí na odvrácení vyřazení nedávalo. Zvlášť když v Olomouci prohrávali už 0:2. Jenže hosté se nezvdali. Ve třetí třetině třemi góly překlopili výsledek na svou stranu a sérii vrátili do Ostravy k rozhodujícímu utkání. O vítěznou trefu se postaral v 54. minutě Švéd Tobias Lindberg.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera, 15. března 2022 v Olomouci. (zleva) Petr Fridrich z Vítkovic a Jan Švrček z Olomouce.
Divočina v plecharéně pro Vítkovice. Sérii předkola rozhodne pátý duel

Branky a nahrávky: 11. Burian (Michal Kunc, Škůrek), 31. Michal Kunc (Burian, T. Černý), 53. David Krejčí (T. Černý) – 32. Bernovský (Flick), 48. M. Kalus (L. Krenželok, Bitten), 49. Lakatoš (A. Solovjov, J. Hruška), 54. Lindberg (Lakatoš). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc Ondrušek – Kalus oba 5 minut, Lindberg 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 4879. Stav série: 2:2.
Olomouc: Konrád – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, David Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Bambula – Klimek, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Nahodil, Michal Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.
Vítkovice: Stezka – R. Polák, A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok, Bitten, M. Kalus – Lakatoš, Lindberg, Fridrich – Dej, J. Hruška, Guman – Dostálek, Flick, Bernovský. Trenér: Holaň.