Porazili jste hlavního konkurenta v boji o čelo. Jak zápas hodnotíte?
Soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, měl nějakou marodku. My jsme ale v zápase hráli dobře, soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili, až na výjimku ve druhé třetině, kdy jsme kotouče zbytečně přidržovali a po ztrátách měly Třebechovice nějaké šance. Jinak jsme dle mého soudu zápas plně kontrolovali. Dobře zachytal „Pivo“ (brankář Pivrnec - pozn. autora). S hrou i výkonem jsem spokojen.

Co bylo klíčem k úspěchu v tomto utkání?
Možná i neúčast některých hráčů soupeře. Jinak myslím, že hrajeme v dobré v pohodě, klukům nemůžu nic vytknout, plní to, co po nich chci.

Nyní máte v čele čtyřbodový náskok a zápas k dobru. Myslíte na vítězství v základní části?
Určitě ne. Je to ještě hodně daleko. V loňské sezoně jsme po polovině základní části byli třetí, a jak to nakonec dopadlo.

Krajská hokejová liga: HC Jičín - SK Třebechovice pod Orebem.
Šlágr kola: Jičín zdolal Třebechovice a zvýšil náskok

Po třinácti kolech ale máte jednatřicet bodů. To jste asi nečekali, že?
Musím říct, že stoprocentně ne. Doufal jsem, že bychom mohli hrát střed tabulky krajské ligy, což byl i náš hlavní cíl. V toto umístění jsem opravdu ani nedoufal.

Jak jste tedy zatím spokojený s výsledky a výkony mužstva?
Spokojenost panuje velká. Jak už jsem říkal, je vidět, že kluci dodržují pokyny, nejsou konflikty v kabině, parta je skvělá a hráči táhnou za jeden provaz.

Změnily se nějak cíle týmu po dosavadním vydařeném průběhu tohoto ročníku?
Zůstávají stejné. Před sezonou na aktivu všechna mužstva řekla, že do baráže o druhou ligu nepůjdou, takže teď jde stejně „jenom“ o přeborníka kraje. My jiné cíle nemáme, chceme postoupit do play off a tam je to pak jiná soutěž.