Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Melancon (Birner), 42. Faško-Rudáš (Balinskis, A. Najman), 42. Birner (Vlach, Filippi), 44. Flynn (Melancon, A. Najman), 55. Birner (Filippi) – 22. L. Sedlák (Košťálek, Cienciala). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 6023. Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Šír, Rychlovský – Jenčovský, Vlach, Dlouhý. Trenér: Patrik Augusta. HC Dynamo Pardubice: J. Růžička – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář, Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Rohlík, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček. Trenér: Radim Rulík.

Dynamo se vytasilo se zajímavým a také očekávaným tahem. Před play off potřebuje rozchytat všechny gólmany. Frodl je stále zraněný, a tak přednost před Willem dostal Růžička, který debutoval v pardubickém dresu. Přesněji řečeno, v prvním týmu, neboť si už připsal tři starty za béčko v Chance lize. V extralize se představil po dlouhé době, když v Hradci Králové paběrkoval. Na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohl. Pozitivní zprávou byl také návrat nejlepšího loňského střelce Říčky.

Pardubičtí hokejisté Liberci naději na čtvrtou příčku nesebrali.Mezi třemi tyčemi dostal příležitost novic Jan Růžička.Zdroj: Ladislav Adámek

Domácí si šli za svým tříbodovým cílem od úvodní buly. Ve druhé minutě Růžička odolal po tečované střele od modré. O čtyři minuty později podnikli Tygři útočný výpad. Dvojice Rychlovský – Ordoš však mezi sebou nezakombinovala, protože prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu, která se otřela o tyč. Hosté dali o sobě věděl Sedlákem, jehož švih zápěstím Kváča vyrazil. Na druhé straně vyrazil na zteč pardubické brány Balinskis, jehož průnik stopl faulem Poulíček. Liberec přesilovku využil. Melancon si sjel z modré čáry na střed a zamířil přesně nad Růžičkovu lapačku. Vzápětí pálil vedle Flynn. V 15. minutě byl znovu nedovoleně atakován Balinskis. Severočeši soupeře zamkli, ale tentokrát síť nerozvlnili.

Dynamo se dostalo k početní výhodě zkraje druhého dějství. A také dvou první využilo. Ještě dříve, po osmi vteřinách. Košťálek nahazoval puk před bránu, ten propadl k Sedlákovi a takového hráče nemusíte ke gólu pobízet. Domácí si mohli vzít vedení zpět. Potřetí ze tří případů pro ně zajistil přesilovku agilní Balinskis. V největší šanci znovu střílel Melancon a Vlachovu teč Růžička ustál. Ve 27. minutě mohli dokonat obrat Sedlák s Hykou. Autora vyrovnávací trefy vychytal Kváča a Cienciala mířil do boční sítě. Sedlák s Kváčou si souboj zopakovali a strážce tygří klece se znovu vytáhl. Pardubice byly ve druhé třetině jasně lepší, ale obě jedničky vydržely do té třetí.

Rozlet lídra tabulky do závěrečné epochy zastavila smolná vysoká hůl Ciencialy. Vyfasoval tuplovaný dvouminutový trest, který se stal pro jeho tým osudným. Nejdříve se prosadil po střele do skrumáže v pohodě dorážející Faško-Rudáš. Z druhého trestu uplynula půlminuta a skončil. Domácí dvakrát neprocedili pardubickou obranu, ovšem Birner už měl před sebou poloodkrytou klec. Aby toho nebylo málo, tak se Tygři rychle zakousli do protivníka ještě jednou. V době, kdy na ledě působilo na každé straně kvarteto hráčů. Najman přihrával před bránu, Flynn nastavil brusli a od ní doputoval kotouč za Růžičkova záda. Hosté utkání nezabalili, ale Liberec se překonával v blokování střel. A co prošlo, zastavil Kváča. V 55. minutě ujeli obráncům Filipi s Birnerem. Prvně zmíněný předložil kolegovi přihrávku na zlatém tácu a Pardubice poprvé v sezoně inkasovaly pět branek.