HC Čeští Letci – Sokol Horní Branná 3:2 (2:0, 1:2, 0:0). Přestože Letci vstupovali do zápasu jako jasní favorité a po loňském vysokém vítězství 11:2 se čekaly brankové hody, opak byl pravdou. Horní Branná v osmi hráčích v poli plus gólman dokázala takticky znemožnit převážnou většinu pokusů Letců o skórování. Přesto začátek zápasu vypadal, že Letci svého soupeře bez potíží přehrají.

Ujali se již v 6. minutě vedení. Po vyhraném vhazování ve vlastní třetině ujel po levém křídle Petr Plecháč. Puk poslal přes dva obránce Branné najíždějícímu Danovi Fišarovi před bránu, který následně otevřel skóre zápasu – 1:0. Druhý gól přidal znovu Dan Fišar. Prokličkoval mezi obránci Branné a z mezikruží vypálil k pravé tyči Šimůnkovy brány – 2:0.

Po uplynutí dvou minut ze druhé třetiny Letci navýšili skóre již na 3:0! Lukáš Semecký nahrával na levé křídlo Lukáši Karbanovi, který přes povyjetého Šimůnka poslal puk za čáru. Když v 5 minutě dostali Letci šanci na navýšení skóre při vyloučení Blažka za zdržování hry, zapomněli při odstřelování Šimůnkovy brány na zadní vrátka. Ujel Janda a svoje sólo proti Martinu Frýbovi zakončil blafákem – 3:1.

Povzbuzení hráči Sokola zatlačili Letce do obrany a v chumlu před bránou přidali necelé dvě minuty po předchozím góle další úspěch. Slabý přehodil ležícího Frýbu a rázem z jednoznačně vyvíjejícího se zápasu to bylo o jedinou branku – 3:2. Do konce třetiny se na trestné vystřídali dva hráči – z Branné Kubát za podražení a u Letců Karban za nedovolené bránění.

V závěrečné třetině se hráči Branné semkli v obraně a jejich obranná tvrz byla neprůstřelná. Letci nevyužili ani další přesilovou hru z 6. minuty, když seděl na trestné Maršík za faul loktem. Na skóre se již nic nezměnilo a Horní Branná tak uhrála překvapivě těsný výsledek.
Fakta – branky: Fišar 2, Karban – Janda, Slabý. HC Čeští Letci: Frýba – Těhník, Kohút, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Plecháč, Fišar, Křížek, Hanyš, Semecký, Jelínek. Sokol Horní Branná: Šimůnek – Zimmermann, Janda, Kubát, Maršík, Blažek, Jindříšek, Slabý, Bušek. ⋌(pč)