Co rozhodlo
SK Třebechovice p. O. – HC Jičín 4:2 (1:3, 1:0, 0:1). Utkání začalo ve svižném tempu a akce se střídaly na obou stranách. Ve 3. minutě Jičín přitlačil domácí před jejich branku, nastřelený kotouč ve skrumáži před gólmanem našel Zörkler a nadvakrát ho dostal do sítě. Vedení ale Jičín udržel pouze tři minuty. V přesilové hře Jičína domácí vyhodili puk přes celé hřiště a důsledně jej dojížděli až za Benešovu branku. Po souboji v rohu kluziště se kotouč odrazil přímo před Beneše, kde byl nekrytý Dostálek a jeho přesná střela rozvlnila síť.¨

Jičínem branka neotřásla a nadále se hrál oboustranně dobrý hokej. V 8. minutě Kollman spálil tutovku a vzápětí Beneš zlikvidoval příležitost domácích. V 10. minutě, po vhazování před jičínskou brankou od modré vystřelil Smutný a po teči podruhé rozvlnil sít za zády Beneše. Stejná situace nastala v 17. minutě. Při hře 4 na 4 se vhazovalo opět před Benešem, hráči Jičína se zapojili do souboje, na modré zůstal nekrytý Mareček a jeho střela z kruhu znamenala vedení domácích 3:1. Ještě při hře ve čtyřech jeli Jičínští 2 na 1, ale střela opět skončila v chráničích domácího brankáře.

V úvodu druhé části Beneš zlikvidoval nájezd domácích proti jednomu obránci, bohužel v 25. minutě již neodolal a i když první střelu vyrazil, proti dorážce byl bezmocný. Jičín i přes nepříznivý vývoj utkání nesložil zbraně a dál aktivně útočil na branku domácích. Narážel ale na dobrý výkon Lochmana a když už ho překonal zastavila puk tyč jeho branky.

V 33. minutě měl Jičín výhodu přesilové hry 5 na 3, ale výsledkem drtivého tlaku byla jen další nastřelená tyč. Do konce třetiny dále pokračoval tlak Jičína ovšem bez gólového efektu. Navíc Jičín ve druhé třetině přišel o obránce Housera, který byl po zranění převezen s otřesem mozku do nemocnice. Naštěstí se po vyšetření ukázalo, že zranění není vážné a Martin je již v Boleslavi.

Tlak Jičína pokračoval i ve třetím dějství a ve 44. minutě Zörkler zatáhl kotouč po pravé straně, nastřelil ho na branku, kde byl Haken a ten nadvakrát snížil na 4:2. Jičín poté ještě vystupňoval tlak, ale výsledkem byla jen řada příležitostí a výborných zákroků domácího brankáře. 80 vteřin před koncem dostal Jičín výhodu přesilové hry, odvolal brankáře a zkusil ještě změnit vývoj zápasu. Domácí ovšem drtivý tlak vydrželi a radovali se z vítězství.

Jičín tedy úvodní utkání krajské ligy prohrál, ale za výkon si určitě zaslouží pochvalu, protože ani za nepříznivého stavu hráči nesložili zbraně a do posledních okamžiků se pokoušeli o lepší výsledek. Dalším soupeřem Jičína je druhý tým loňského ročníku Vrchlabí, které Jičín přivítá již zítra na svém ledě. Utkání začíná v 18 hodin.

Fakta – branky a nahrávky: 6. Dostálek, 10. Smutný (Lochman, Dušánek), 17. Mareček (Branda), 25. Dostálek (Kudr) – 3. Zörkler, 44. Haken (Zörkler). HC Jičín: Beneš, Žemlička – Kaulfus, Najman – Novotný, Drak – Anděl, Houser – Starý, Buchar – Kysela, Dušička, J. Hloušek – Weiss, Klaban, Kollman – Zörkler, Haken, Hladík – Nový, Abel, L. Hloušek. Trenéři: Pletka, Růžička. Další výsledky úvodního kola na straně 23. ⋌(jj)