HC Rodos Dvůr Králové n. L. – BK Nová Paka 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Před vysokou návštěvou, téměř čtyřstovek diváků, se hrál velmi náročný hokej. Hosté měli na kontě o mnoho více střel vyslaných na Škopovu branku, ale ze čtyřiceti osmi pokusů se ujal jen samostatný únik Alexeje Shamolina.

Domácí hráli v úvodu přesilovou hru a díky tomu se dostali do laciného vedení, když kotouč několikrát tečovaný skončil za Abrahámovými zády. Dále měli hosté příležitost dvou přesilovek, ale ani jednu neproměnili. Ve druhé třetině brzy srovnal Shamolin, ale domácí bojovali jako lvi a v polovině utkání využili přesilovku střelou Lelky k zadní tyči. Velmi šťastnou brankou pět minut před koncem druhé třetiny se dostali domácí do rozhodujícího náskoku.

Vyražený kotouč Abrahámovými betony si nešťastně kopl do své branky Jan Kadeřábek. Domácí bojovali a všemi způsoby zachraňovali hostující ofenzivu.
V poslední třetině naopak rozhodčí neuznal branku domácím a pustil několik nečistých zákroků na obou stranách. Hra byla velmi tvrdá, nečistá a houževnatá. Z několika závarů před domácí brankou nevytěžili hosté nic díky bídnému zakončení. Domácí hokejisté pak pečetili vítězství k radosti početného publika v power-play hostí.

Fakta: Branky: 3:37 Rychtera (Veselý, Klust), 31:52 Lelka (Ježek), 35:18 Szakal (Fořt), 59:50 Polák (Sedláček) – 25:30 Shamolin. Rozhodčí: Veselý – Hidvéghy, Karlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 390. Sestava BK Nová Paka: Abrahám (Dressler) – Kadeřábek, Štěpán – Šuvara, Vondrlík, Zvolenský – V. Plecháč, Jebavý – Vacek, Havelka, Hric – Kulhánek, Rejl – Janoušek, Shamolin, Ukhin – P. Plecháč, Šť. Dressler. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera.
Po vynucené týdenní přestávce nastoupili hokejisté Jičína k dalšímu utkání krajské ligy mužů na ledě SK Třebechovice a po dobrém výkonu si připsali tři body.

SK Třebechovice p. O. – HC Jičín 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). V úvodu utkání byl Jičín aktivnější a vytvořil si několik příležitostí. Ve čtvrté minutě dokonce dostal kotouč do branky, rozhodčí ale gól neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti. I domácí hráli útočně a Beneš v brance Jičína byl v neustálé permanenci. V končící páté minutě po levé straně vnikl do útočného pásma Nový, nastřelil kotouč na branku a Roman Abel ho přesně tečoval za bezmocného brankáře domácích. Vzápětí měli šanci i domácí, ale Beneš byl pozorný. V sedmé minutě Nový vybojoval kotouč v třetině domácích, opět ho nahodil na branku, odražený kotouč se dostal přímo před branku k volnému Hladíkovi, který podruhé překonal domácího brankáře. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, i když domácí zvýšili aktivitu, ale obrana Jičína dobře odolávala.

Do druhé části vstoupil Jičín opět aktivněji a ve 23. minutě Abel ve středním pásmu na pravé straně uvolnil Vondráčka, ten se protáhl až před branku domácích a zvýšil na 3:0 pro Jičín. Hosté i nadále pokračovali aktivně, ve 29. minutě se po dobré kombinaci ve středním pásmu kotouč dostal před branku domácích a důrazný Roman Abel svým druhým gólem zvýšil na 4:0 pro Jičín. Domácí v této fázi hrozili z rychlých výpadů a v závěru třetiny jeden z nich proměnil Drašnar střelou přes clonící hráče v jejich první a naštěstí poslední gól utkání. V poslední minutě se tentýž hráč utkal v potyčce s Abelem a oba putovali předčasně do sprch.

Třetí třetinu začal Jičín zakřiknutě, domácí si vytvořili výraznou převahu a Beneš musel v brance předvádět vynikající zákroky, aby zabránil případnému snížení náskoku Jičína a zbytečnému zdramatizování závěru utkání. Zlikvidoval i nájezd dvou útočníků domácích na jeho svatyni. Po deseti minutách se Jičín vymanil z tlaku, Klaban zatáhl kotouč do pravého rohu, najížděl za branku a přitom krásně nahrál do kruhu rozjetému Hladíkovi, který ranou bez přípravy uzavřel účet utkání. Ve zbývajícím čase již Jičín domácím nedovolil změnu skóre a rovněž příležitosti na jejich straně končily na brankáři domácích.

Na vítězství Jičína je především cenné zlepšení v obranné části, podařilo se i získáním dvou dalších hráčů zacelit mezery po zraněných. Jičín bude muset potvrdit zlepšení již ve středu, kdy zajíždí na led Nového Města. Utkání začíná v 18.00 hod.

Fakta: Branky a nahrávky: 38. Drašnar J. – 5. Abel (Nový), 7. Hladík (Nový), 23. Vondráček (Abel), 29. Abel (Mizera), 51. Hladík (Klaban). HC Jičín: Beneš, Vinklář – Soukup, Najman – Houser, Buchar – Starý, Mikolášek – Nový. Abel, Hladík – Weiss, Klaban,Mizera – Vondráček, Žďárský, Krupka. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 6:6, navíc Drašnar (Třebechovice) a Abel (Jičín) 5+OK. Využití: 0:0. Rozhodčí: Padevět – Roischel, Karous. Diváci: 130.