Co rozhodlo
HC Náchod – BK Nová Paka 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). K vidění bylo pohledné a kombinační utkání, v němž dominoval domácí gólman Filip Luňák.
Fakta: Branky a asistence: 30:12 Petr Ježek (Milan Škoda), 45:06 Patrik Stehno (Jiří Janoušek), 57:10 Patrik Stehno – 57:25 Jakub Šuvara (Tomáš Kadeřábek). Rozhodčí: Pahulák – Karlík, Macek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 33:34. Diváci: 65.

Druhý okresní účastník této soutěže, mužstvo HC Jičín, toužilo v duelu s Novým Městem nad Metují získat tři body a udržet si tak naděje na postup do play-off.

HC Jičín – Nové Město n. M. 5:2 (1:2, 1:0, 3:0). Domácí začali utkání aktivně, ale ve čtvrté minutě znamenal rychlý protiútok hostů jejich vedoucí gól. Petr po pravé straně pronikl do útočné třetiny, přesně našel mezi kruhy Šejnohu a Beneš byl bezmocný – 0:1. Jičín odpověděl o minutu později, kdy hosty přitlačil k brance, nahozený kotouč se odrazil ke Kyselovi a ten se nemýlil – 1:1. Jičín poté hrál opět bez aktivního bruslení a hosté v polovině třetiny využili přesilovou hru a ujali se vedení. Ve zbytku této části se hrál málo pohledný hokej, vázla kombinace, puky odskakovaly domácím hráčům od čepelí a hlavně chybělo aktivnější bruslení a napadání soupeře.

V prostřední třetině Jičín pokračoval ve stejném duchu jako v první části, obrana v čele s Benešem ale nedovolila hostům zvýšit náskok. V závěru třetiny hrál Jičín přesilovou hru, chyběl nápad, ale díky zvýšené obětavosti po ztrátě puku jej opět hostům sebral a ten se nakonec od Artla dostal k Weissovi a jeho nepovedená střela po ledě skončila přesně mezi betony hostujícího gólmana – 2:2. Domácí po vyrovnání opět polevili a děkovat mohou Benešovi v brance, který někdy až zázračnými zákroky likvidoval šance hostů.

Do poslední části vstoupil Jičín v oslabení, ubránil ho a začal hrát přece jen aktivněji. Ve 45. minutě nejprve Mizera tečoval kotouč do útočné třetiny, ten mu zlomil hokejku, následující napadání v útočné třetině přineslo chybu hostí, rozehrávku zachytil Louženský a dostal Jičín do vedení. O minutu později byli hosté opět pod tlakem, Louženský uvolnil Vondráčka, který zvýšil na 4:2. Domácí branka uklidnila, kombinace se zpřesnila a výsledkem byly další šance. Jednu krásně vypracoval Weiss, který přesnou nahrávkou uvolnil Kollmana, ale ten má zatím smůlu při zakončování. Weiss byl i u další gólové akce. V útočné třetině udržel puk na hokejce, nahrál Kollmanovi, ten přesně našel volného Hladíka a Jakub pečetil výsledek utkání. Jičín pak již kontroloval vývoj, hosté znervózněli a přibývalo vyloučení a šarvátek. V samotném závěru hrál Jičín ještě v oslabení, chvíli i ve třech, ale vítězství si již vzít nenechal.

Fakta: Branky a nahrávky: 9. Kysela (Vondráček), 37. Weiss (Artl), 45. Louženský, 45. Vondráček (Louženský), 49. Hladík (Kollman, Weiss) – 4. Šejnoha (Petr), 11. Šejnoha (Dufek, Petr). Rozhodčí: Votroubek – Hidvéghy, Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Petr (Nové Město n. M.) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 135.

Další utkání čeká Jičín v neděli 20. prosince, kdy zajíždí do Jaroměře (17.00). Tým BK Nová Paka sehraje zápas na domácím stadionu, když ve stejný den a čas hostí Nový Bydžov.    (re, jj)