Oba okresní celky v této soutěži měly před sebou velmi těžkou úlohu. Poslední a v krizi se zmítající Nová Paka cestovala na led druhého Náchoda, kde toužila zastavit dlouhou sérii porážek. Hokejisté Jičína, kteří se rovněž nenacházejí v příznivé situaci, v domácím prostředí přivítali vedoucí celek Dvora Králové.

V utkání Náchoda s Novou Pakou padla velmi rychlá branka Petra Zvolenského, která nastartovala radostné překvapení hostů. Druhou branku vstřelil Radek Krsek již v osmé minutě – 0:2. Domácí snížili v oslabení, ale na dvoubrankový odskok dostal hosty kapitán Jan Vondrlík. Jenže domácí krátce po polovině utkání rychle vyrovnali. Do opětovného vedení dostal Novopacké hbitý Tibor Hric. O vítězství rozhodla čtyřicátá třetí minuta, kdy se nejprve po dlouhé době trefil Tomáš Nádvorník a razítko výhry dal Jan Vondrlík svoji druhou brankou v utkání.

Fakta
HC Náchod – BK Nová aka 4:6 (1:2, 2:2, 1:2). Branky a nahrávky: Kodym, Macháň, Vondřejc, Pánek – Vondrlík 2, Zvolenský, Krsek, Hric, Nádvorník.

Petr Zvolenský, trenér BK Nová Paka: „Ubruslili jsme to. Proti technické hře domácích zvítězilo odhodlání a tvrdá práce, která hráčům vydržela po celý průběh utkání."

Hokejisté Jičína měli k dispozici domácí prostředí, když vyzvali suveréna ze Dvora Králové, jenž se rozhodně netají postupovými ambicemi do druhé ligy.

Jičínští v zápase předvedli velmi dobrý výkon a trochu nešťastně prohráli vlastní brankou pouhou minutu před koncem.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a dokazovali, že jsou právem na čele tabulky krajské ligy. Jičín naopak tentokrát velmi odpovědně bránil a vyrážel k rychlým brejkům. V deváté minutě udrželi Vajsejtl s Kollmanem kotouč v útočné třetině, vytvořili závar, ze kterého se puk dostal k Novému a ten otevřel skóre.

Domácí dál dobře bránili a hosty nepouštěli do výrazné převahy. Dvě minuty před koncem třetiny rozhodčí poprvé vylučovali na straně Jičína a hosté přesilovou hru bleskově využili ke srovnání stavu.

Fakta
HC Jičín – HC Rodos Dvůr Králové 3:4 (1:1, 1:1, 1:2). Branky a nahrávky: 9. Nový (Kollman, Vajsejtl), 31. Kollman (Nový, Vajsejtl), 50. Nový (Vajsejtl, Kollman) – 18. Polák (Veselý, Luštinec), 31. Fořt (Polák), 57. Luštinec (Polák), 59. Zmítko. Rozhodčí: Petr – Havelka, Řezníček. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Zörkler – Brzák, Mikolášek – Arlt, Buchar – Bým – Weiss, Klaban, Kysela – Žďárský, Němec, Borovec – Nový, Vajsejtl, Kollman – Mizera, Hloušek. Diváci: 129. Trenéři: Pletka, Růžička.


Ve druhé části pokračovala velmi dobrá hra na obou stranách a ani jedno mužstvo se nedostalo ke vstřelení gólu. Jičín se ubránil i přesilové hře. V polovině třetiny se ale domácí útočníci nechali strhnout k nepřipravenému útoku, ztratili kotouč a hosté z rychlého úniku strhli vedení na svou stranu. Domácí kontrovali za deset vteřin, když po chybném rozehrání hostů Vajsejtl nahrál Novému a jeho střelu dorazil za záda gólmana Kollman. V dalším průběhu dostal Kollman od levého obránce krásnou nahrávku do pravého kruhu, ale jeho tvrdá střela bohužel těsně minula branku. V závěru třetiny se Jičín úspěšně bránil čtyřminutové přesilovce.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí části. Hrálo se stále aktivně z obou stran, Jičín ubránil i zbytek přesilovky a v polovině třetiny Kollman důsledně napadal v útočné třetině, získal puk, nastřelil ho na branku, po něm ještě Vajsejtl, až se kotouč odrazil k nekrytému Novému a ten dostal Jičín do vedení. Domácí hráli dál aktivně, ve velké šanci se ocitl Kysela, když po vypíchnutí puku jel sám na branku, ale v tísni se mu ho nepodařilo dostat do sítě.

V závěru se neuvěřitelné štěstí přiklonilo k hostům, když v 57. minutě propadla za záda Beneše střela z nulového úhlu. Naopak šance Jičína zůstala nevyužita, a tak další štěstí přihrálo hostům vítězství.
Minutu před koncem si totiž nahrávku Zmítka zpoza branky Beneše srazil do vlastní sítě dojíždějící Mikolášek. Jičín pak mohl vyrovnat při hře bez brankáře, ale závar před brankou zůstal nevyužit. Zápas tak skončil 4:3 pro hosty.   (jj, re)