HC Jičín – BK Nová Paka 4:5 (1:4, 1:1, 2:0). Úvod utkání přinesl jednoznačnou převahu týmu Nové Paky, ale i ty nejvyloženější šance zůstávaly nevyužity. Ujal se až závar první formace hostí v šesté minutě, kdy byl na konci akce v dorážce z prostoru před brankovištěm úspěšný Lukáš Kollman. V deváté minutě utkání bylo nařízeno trestné střílení za faul hostujícího Hrice. Exekutor Vondráček ale branku nedal, když se novopacký gólman Jakub Dressler vyznamenal vypíchnutím kotouče těsně před vystřelením. O dvě minuty později podnikli domácí rychlý výpad a střelou do odkryté branky z mezikruží vyrovnal Michal Klaban.

Fakta z utkání
HC Jičín – BK Nová Paka 4:5 (1:4, 1:1, 2:0). Branky: 11. Klaban (Vondráček), 23. Klaban (Vondráček), 46. Mizera (Vondráček), 46. Vajsejtl (Weiss) – 6. Kollman (P. Plecháč, Zvolenský), 13. Hric (Ersepka), 13. Zvolenský (Kollman, P. Plecháč), 14. Vacek (Kadeřábek), 35. Kulhánek (Kadeřábek). Rozhodčí: Veselý – Karous, Dudadík. Vyloučení: 6:9 a TS (Vondráček neproměnil). Využití: 2:1. Diváci: 389. HC Jičín: Beneš (14. Vinklář) – Buchar, Houser, Starý, Moucha, Najman, Soukup, Mizera, Abel, Vajsejtl, Weiss, Kysela, Klaban, Vondráček, J. Hloušek, L. Hloušek. Trenér: D. Pletka. BK Nová Paka: Dressler (Táborský) – Pour, Ersepka, Štěpán, Spal, P. Plecháč, Kulhánek, V. Plecháč, Zvolenský, Kollman, Hloušek, Hric, Šuvara, Havelka, Š. Dressler, Kadeřábek, Vacek, Jebavý. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera.

 V rozmezí čtyřiceti vteřin pak dali hosté tři rychlé branky a odskočili na bezpečný náskok. Nejprve byl úspěšný dravý Hric, pak našlápl v útočném pásmu Zvolenský a nedal Benešovi šanci. Rozhozený gólman za moment inkasoval počtvrté, když pustil střelu Vacka z vrcholu kruhů a poté putoval na střídačku. Domácí si vybrali oddechový čas. Náhradník Vinklář zastavil brankostroj Nové Paky, a tak skončila první třetina. Ve druhé části neměli hosté moc času na ofenzivní hru. Často pobývali na trestné lavici a stejně jako jim i příznivcům se v těchto chvílích zdálo, že arbitr utkání není na jejich straně.

Ovšem v některých případech si tak připadali i domácí, a tak jen úhel pohledů přinášel aktérům utkání domnělá příkoří. Na jedné straně si odnesl zranění v obličeji hostující Tomáš Havelka, na druhé domácí Michal Klaban. Domácí Jan Hloušek pak pro zranění nedohrál. Ve druhé třetině domácí snížili v přesilové hře střelou Michala Klabana. Hosté se ale ve třicáté páté minutě znovu ocitli ve tříbrankovém vedení, když lehkou Kulhánkovu střelu od modré čáry Vinklář neviděl a nechal ji prosvištět do sítě.

Patnáct minut před koncem se ale z utkání stalo drama, když domácí vstřelili dvě branky. Hosté reagovali oddechovým časem. Chvíli se zdálo, že domácí psychologickou výhodu rychlého snížení využijí, ale postupem hracího času dávali hosté najevo svoji převahu ve fyzické kondici a v závěru nedovolili domácím ani hru v power-play. Další pokusy Jičína navíc zastavil pozorný Dressler. Jednou jej zachránil kapitán Radek Pour, když kotouč vymetl z brankové čáry a jednou vyřešil situaci sám gólman svým riskantním vyjetím.