Fakta z utkání:
Branky: Lepka 2, Karban 2, Sedláček – Hejňák, Kracík. HC Čeští Letci: Tříška – Sedláček, Křížek, Syrůček, Semecký, Karban, Drusan, Bláha, Václavec, Fejfar, Lepka, Jiří Šebek, Milan Šebek. HC Sklepy team Nová Paka: Věchet – Augusta, Červený, Foltýn, Hejňák, Soviár, Kracík, Krsek, Plecháč, Chudoba, Beneš. Další zápas: Letci hrají v neděli 26. ledna ve 12.30 a utkají se v přímém boji o 1. místo s BHK Turnov A. 

V nadstavbě si Sklepy začátek utkání dokázaly pohlídat a zápas byl tak otevřený prakticky až do poslední minuty.


Co rozhodlo
HC Čeští Letci – HC Sklepy team 5:2 (1:1, 3:1, 1:0). Ve 3. minutě odešel na trestnou lavici z řad Letců Petr Fejfar za nedovolené bránění. Sklepy přesilovku využily až dvě vteřiny před jejím vypršením. Uzavřely soupeře v obranném pásmu, Tříška nejprve vyrazil Plecháčovu střelu, ale na levém křídle stál osamocený Hejňák, který dorážkou puk usměrnil ke vzdálenější tyči Tříškovy brány. Následně měli přesilovou hru Letci při vyloučení Červeného za vražení, ale nevyužili ji, rovněž Sklepy při vyloučení Syrůčka za nedovolené bránění vyšly naprázdno. Přesto další branka padla opět z přesilovky. Beneš pykal na dvě minuty za faul loktem a Letci 3 minuty před sirénou dosáhli na kýžené vyrovnání. Tomáš Syrůček nahrával zpoza Věchtovy brány do pravého kruhu Jiřímu Šebkovi a ten našel před Věchtem ideálně postaveného kapitána Letců. Lukáš Karban bezprostřední střelou srovnával na 1:1.

Ve druhé třetině se ve 4. minutě vydařila Sklepům přesilovka 5 na 3. Na trestné lavici seděl Sedláček se Semeckým, když Sklepy šly podruhé do vedení. Tříška si povyjel proti Augustovi, kterému se ještě snažil zasáhnout do střely Jiří Šebek. Augusta místo střely zvolil nahrávku na pravé křídlo rozjetému Kracíkovi. Tříška se nestačil přesunout ke druhé tyči a Kracík tak zakončoval do odkryté klece – 1:2.

V polovině druhé třetiny se povedl parádní kousek Lukáši Karbanovi. Dušan Hejňák poslal ve středním pásmu puk na druhou stranu ke střídačce Sklepů, kde spoluhráči dokončovali střídání. Puk ale zachytil Karban a rozjel sólový únik marně stíhán třemi hráči soupeře. Jeho přesně mířená střela trefila střed brány – 2:2. Letci zvýšili obrátky a za další tři minuty šli v zápase poprvé do vedení. Ve chvíli, kdy Věchet čelil v bráně odstřelování soupeře, se ujala trefa Sedláčka – od modré prostřelil všechno co mu stálo v cestě – 3:2. Další branku dali Letci „do šatny", 27 vteřin před sirénou Syrůček nahrával v útočném pásmu z rohu hřiště na Jiřího Šebka stojícího těsně před Věchtem. Šebek se pokusil puk zvednout, ale Věchet ho vyrážel před sebe. Šebek napodruhé již nestřílel, ale poslal puk Martinovi Lepkovi a ten nezaváhal – zvedl ho nad levý beton gólmana – 4:2.

V závěrečné třetině byl velkou oporou Letcům Honza Tříška, ten nakonec vítězný zápas odchytal i přes bolesti s dlouhodobě zraněným kotníkem (Lukáš Effemberk, který za Letce chytal minulé utkání, nemohl pro nemoc (angínu) nastoupit). Tečku za utkáním udělal další gól „do šatny" z hole Martina Lepky. Čtvrt minuty před sirénou poslal Syrůček z pravého křídla puk na centr Šebkovi a ten ho předal na levé křídlo Lepkovi, který střelou švihem trefil prostor mezi tyčí a zvedající se Věchtovou lapačkou – 5:2.

Jaroslav Kozák, HC Čeští Letci: „Nebylo to lehké utkání. Soupeř s námi držel krok a když nás v závěru podržel skvělými zásahy v bráně Honza Tříška, mohli jsme jít slavit s našimi skvělými diváky a „obletět" hřiště. V zápase byl soupeř dobrý, což se nedá říct o komentáři k zápasu zveřejněném na jeho webu, kde se vyjádřil stylem „když prohraju, tak jim to nandám jinak". Bohužel pro ně – tři body jsou naše!

Petr Kracík, HC Sklepy team: „Soupeř zvítězil nakonec zaslouženě, že my budeme bez bodů se tak nějak čekalo, ale zase takový „válec" to nebyl. Od horkého aspiranta na titul, týmu, který v kvalitě individualit o parník převyšuje ostatní týmy, jsme, na rovinu, čekali víc…" (ze stránek HC Sklepy team).  Petr Čepek

1. HC Čeští Letci ⋌ 4 33:11 12
2. BHK Turnov ⋌4 16: 9 10
3. Sokol Roztoky⋌ 4 15:11  9
4. Sokol Těpeře⋌ 4 19:12  6
5. HC Black Rooks ⋌4 14:18  6
6. HC Zeos Lomnice ⋌3 10:14  3
7. HC Sklepy Team ⋌4  9:15  3
8. Sokol Rovensko⋌ 4  7:22  3
9. Grey Grizzlies Hořice⋌ 3  4:10  1
10. Sklopísek Střeleč ⋌2  5:10  0