Soupeřem jim bylo Vrchlabí, které se po několika sezonách ve vyšší soutěži vrátilo do krajské ligy Královéhradeckého kraje. Hokej ve Vrchlabí neustále táhne a na úvodní zápas se přišla podívat téměř tisícovka diváků.

HC Stadion Vrchlabí – HC Jičín 6:5 (2:1, 0:3, 4:1).

Utkání zahájili hosté nervózně a hned ve druhé minutě inkasovali. Nepodařilo se včas dostat puk ze třetiny a domácí důrazem tuto chybu potrestali, když se přesně k tyči trefil Oppelt. Jičín se poté dostal pod tlak a musel čelit několika přesilovkám, dvakrát dokonce dvojnásobným. Obrana a brankář Svoboda však byli vždy na místě, a tak se po deseti minutách dostali ke slovu i Jičínští.

Ve dvanácté minutě Dušička důsledně dojížděl vyhozený puk, za brankou domácích ho vypíchl vrchlabskému obránci, s pomocí Kollmana jej získal, vybruslil před branku a srovnal skóre zápasu. Jičín zvýšil důraz a získal mírnou převahu.

V 15. minutě dostal výhodu dvou hráčů, ale nedokázal ji využít a naopak po skončení přesilovky domácí vybojovali puk v rohu jičínské třetiny a nahozený puk na branku zapadl Svobodovi za betony. Do konce třetiny mohl ještě vyrovnat Kollman, ale ideální nahrávka mu nesedla přesně na hokejku a místo horního růžku trefil jen betony gólmana.

V úvodu druhé části Jičín čelil přesilové hře a hned po jejím skončení přitlačil domácí před jejich branku, Kaulfus od modré vypálil, domácí jeho střelu zblokovali, ale na správném místě byl Petr Mizera, ten dopravil puk na správné místo a bylo vyrovnáno. O chvíli později hrál Jičín přesilovku, uzamkl domácí ve třetině, Ondra Mizera krásnou křížnou nahrávkou z rohu třetiny našel najíždějícího Zörklera a ten strhl vedení na stranu Jičína.
Jičín získal na jistotě, ale mnohdy zbytečnými fauly a následným vylučováním otupil svůj tlak. Přesto v 30. minutě využil přesilovku. Po rozehrání ve třetině domácích se dostal puk ke Kaulfusovi na modré, ten z pravé strany krásnou nahrávkou našel u levé tyče domácí branky Dušičku, jeho střelu vrchlabský gólman vytěsnil na zadní mantinel, od něho se puk odrazil k druhé tyči jeho branky a tam ho nekrytý Petr Mizera uklidil do sítě. Do konce třetiny Jičín již nedokázal skórovat, i když měl mírnou převahu.

V úvodu posledního dějství Jičín neproměnil několik šancí a přišel trest. Ve 43. minutě předvedl krásnou individuální akci domácí Mašek. Ve vlastní třetině se dostal ke zblokvanému puku, prokličkoval se celým hřištěm a snížil na 3:4.

DALŠÍ VÝSLEDKY KRAJSKÉHO HOKEJE NAJDETE ZDE

Vzápětí Jičín musel opět čelit dvojnásobné přesilovce, když ji se štěstím přežil, protože domácí zvýšili tlak, vyrazil do útoku Hladík, zatáhl kotouč za branku, odkud zpětnou přihrávkou našel Anděla, který pod betony brankáře zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl. Jičín bohužel dál pokračoval ve stejném duchu, kdy nedisciplinovaností nabízel domácím stále šanci. Ve 48. minutě dostal Jičín výhodu přesilové hry, ale za minutu se jí zbytečným faulem Petra Mizery v útočném pásmu zbavil a o chvíli později už hrál jenom ve třech.

Když se potom domácí dostali do plného počtu, obrana Jičína nechala dva hráče před Svobodou a bylo to opět jen o gól. V pokračující přesilovce obránce domácích vystřelil od modré, střela byla tečována a skončila v síti Jičína. Za další minutu domácí dokonali obrat, když rozhodčí po signalizovaném zakázaném uvolnění jej nakonec neodpískali, domácím se podařilo z rohu hřiště poslat puk před branku Jičína a Jirků vstřelil vítěznou branku. V závěru se Jičín nedostal k očekávanému náporu, protože byl opět dvakrát vyloučen.

Jičín úvodní utkání tedy nezvládl, ale bylo to hlavně vinou velkého počtu vyloučených, čehož domácí využili k obratu v utkání. Napravit reputaci si mohou Jičíňáci již dnes navečer, kdy zajíždějí na led Nového Bydžova. Utkání začíná v 18 hodin. Odjezd hokejistů je v 15.45 hod. od Dentálu.

Fakta – rozhodčí: Padevět – Schánil, Pavlíček. Vyloučení: 11:18, navíc O. Mizera 10 min. OT. Využití: 2:2,. Diváků: 922. Branky a nahrávky: 2. Oppelt (Filip), 17. Kovář (Jirků), 43. Mašek, 50. Filip (Houda), 51. Mašek (Bušek, Kovář), 52. Jirků (Kovář) – 12. Dušička, 21. P. Mizera (Kaulfus), 23. Zörkler (O. Mizera), 30. P. Mizera (Dušička, Kaulfus), 47. Slabý (Hladík).

HC Jičín: Svoboda, Šec – Kaulfus, Najman – Houser, Moucha – Anděl, Starý – P. Mizera, Dušička, Kollman – Rybín, Slabý, Hladík – Zörkler, Lenc, O. Mizera – Pivinský, Abel, Klaban – Mašek, Mácha. Trenéři: Pletka, Růžička.