HC Rodos Dvůr Králové – HC Jičín 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)

Fakta – branky a asistence: 1. Lelka (Ježek), 3. Ježek (Hamerský, Lelka), 5. Veselý, 11. Polák (Sedláček), 53. Ježek (Polák) – 45. Starý (Mizera), 49. Mizera (Najman), 49. Mizera. HC Rodos Dvůr Králové: Škop – Hamerský, Klust, Mišinec, Vosyka, Papadopulos, Zmítko – Lelka, Ježek, Komárek – Polák, Sedláček, Fořt – Szakal, Veselý, Rychtera.

Dvoráci sehráli v domácím prostředí třetí zápas sezony a poprvé se dočkali vítězství. V důležitém souboji o šestou příčku znamenající kontakt s první polovinou tabulky vyšel Dvoru skvěle vstup do utkání. Po 57 vteřinách hry otevřel skóre Lelka a v 5. minutě upravoval Veselý už na 3:0. Třetinu dohráli Dvoráci za stavu 4:0 a se stejným skóre odcházely oba týmy i do druhé pauzy.

„Famózním způsobem se nám povedla první třetina. Měli jsme pohyb a hlad po gólech. Vedení 4:0 bylo super začátkem. Druhá třetina už byla malinko horší, obraz hry kazila naše nemohoucnost přidat další branky a soupeře zlomit. Mělo to být 6:0," zlobil se na střeleckou nemohoucnost dvorský lodivod Tomáš Topol.

Jeho hráči byli potrestáni. V polovině závěrečné periody Dvůr hned třikrát inkasoval a nakonec se musel o vítězství bát. Po chvíli se ale podruhé v utkání prosadil Ježek a na další zvrat už hosté neměli síly.

„Třetí třetiny jsou naší noční můrou, opět jsme to potvrdili. Dostaneme laciný gól a totálně se sesypeme. Soupeře jsme zbytečně vrátili do hry. Naštěstí Ježek šanci proměnil a uklidnil nás. Jsou to důležitě tři body, které musíme potvrdit v neděli doma s Novým Městem," dodal Topol.