Čtvrté přípravné utkání na novou sezonu odehráli ve čtvrtek večer hokejisté vrchlabského Stadionu. Znovu na domácím ledě porazili tentokrát pražskou Slavii 3:2. Ve vyrovnaném duelu rozhodly o úspěchu horalů trefy Urbana, Kauta a Matýse.

HC Stadion Vrchlabí – HC Slavia Praha 3:2

Fakta – branky a asistence: 7. Urban, 21. Kaut (Mrňa), 48. Matýs (Kaut, Nedbal) – 19. Slavíček (Všetečka, Pšenička), 29. Knotek (Hovorka). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Roischel, Pechánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 330. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Nečas) – Linhart, Oliva, Kajínek, J. Kynčl, T. Kynčl, Nedbal, Nedelka, Voženílek – Pochobradský, Urban, Mrňa – T. Kaut, Matýs, Chalupa – Heřman, Chrtek, Zeman – Lichtag, F. Moník. HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Duda, Zelingr, Havel, Antoš, Hejda, Hovorka – Poletín, Knotek, Kružík – Havrda, Pšenička, Brož – Všetečka, Vlček, Slavíček – Petrov, Šteiner, Turek.

Úterý – čtvrtek – úterý – čtvrtek. Úvodní čtyři domácí zápasy v letní přípravě na novou sezonu šly pro vrchlabské hokejisty v pravidelném režimu a na ten si horalé velmi rychle zvykli. PO úvodní porážce od Benátek dokázali zaujmout sérií tří vítězství a zatím nejblyštivějšího se dočkali v souboji s pražskou Slavií, která v obou dosavadních duelech vyhrála, když vedle Litoměřic dokázala přehrát i Spartu (5:2).

Pěstní souboje okořenily úterní přípravu hokejistů.
Sedm branek, ale také nespočet pěstních soubojů, taková byla příprava s Kolínem

Domácí do souboje poslali svou brankářskou jedničku Jakuba Soukupa a ten se musel ohánět už po třech minutách, kdy lapil tutovku Kružíka. Pak hosté faulovali Šteinerem a Vrchlabští dokázali přesilovku využít. V první šanci se ještě Urban zastřeloval, v čase 6:11 už byl ale sám před brankářem Michajlovem přesný – 1:0.

Následně se hrálo nahoru – dolů, šance střídala šanci, strážci obou branek se ale překonávali. Až minutu a půl před odchodem do šaten přišla další změna stavu. V početní výhodě byli tentokrát sešívaní, po buly v útočném pásmu předvedli krásnou kombinaci a na jejím konci byl do prázdné zakončující Slavíček – 1:1.

Také prostřední perioda začala přesilovkou Stadionu a znovu při ní domácí skórovali. Modrou s pukem na holi překročil Mrňa, v ideální chvíli předložil puk Kautovi a jeho zakončení nepostrádalo chytrost ani přesnost – 2:1.

Následně hosty výrazně podržel Michajlov, jenž postupně vychytal Chalupu, Kajínka i T. Kynčla, odměnou pak gólmanovi bylo, že mohl ve 29. minutě přes celé kluziště sledovat vyrovnávací ránu spoluhráče Knotka.

Závěrečná dvacetiminutovka nejprve nabídla řadu vyloučení na obou stranách, když ale v oslabení hráli Pražané, udeřil Stadion potřetí. Opět v přesilovce putoval puk po ose Nedbal – Kaut až k Matýsovi a na jeho dělovku už se Michajlov přesunout nedokázal – 3:2.

Hubené vítězství Vrchlabským uhájil vynikající Soukup v brance, a protože jej hosté nedokázali překonat ani při takřka pětiminutové power-play, zůstala vítězná nálada opět v DD Elektromont aréně.

Jízdní řád zápasové přípravy HCV

Úterý 3. srpna: Vrchlabí – Benátky n. J. 1:3
Čtvrtek 5. srpna: Vrchlabí – Ústí n. L. 6:1
Úterý 10. srpna: Vrchlabí – Kolín 4:3
Čtvrtek 12. srpna: Vrchlabí – Slavia Praha 3:2
Úterý 17. srpna: Ústí n. L. - Vrchlabí (17.00)
Čtvrtek 19. srpna: Slavia Praha – Vrchlabí (17.30)
Úterý 24. srpna: Benátky n. J. - Vrchlabí (18.00)
Čtvrtek 26. srpna: Kolín – Vrchlabí (17.30)
Pondělí 30. srpna: Hronov – Vrchlabí (17.00)
Sobota 4. září: Dvůr Králové n. L. - Vrchlabí (17.00)