HC Čeští Letci – Kaspo 7:1 (4:0, 2:1, 1:0). V mužstvu Kaspo poprvé nastoupil hráč loňské první formace Letců Milan Patřičný. Letci však nedali svému bývalému hráči ani prostor se brankově prosadit. Zato parádní návrat po dvouměsíční absenci předvedl Martin Lepka, který ze zdravotních důvodů svému týmu chyběl. Jeho návrat na led byl však doslova famózní. Jen za první třetinu dokázal nastřílet soupeři hattrick a během zápasu si připsal celkem šest kanadských bodů. Stal se tak ústřední postavou tohoto utkání.

První branka padla již po půlminutě hry. Letci zavezli puk za branku soupeře, odkud nahrával Štěpán Dressler připravenému Martinu Lepkovi a ten střelou švihem nad lapačku Jana Kadluse otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve třetí minutě nahrával Lepka před bránu Zdeňku Václavcovi, který na podruhé dorážkou překonal gólmana Kaspa, když puk proletěl skulinou mezi tyčí a Kadlusovým pravým betonem – 2:0. V deváté minutě se k sólovému úniku rozjel Martin Lepka, nabruslil si do vnější hrany kruhu před Kadluse a prakticky z nulového úhlu trefil skulinu mezi tyčí a levým gólmanovým ramenem – 3:0. Svůj hattrick v první třetině dokončil Martin Lepka tři minuty před odchodem do šaten. Na centru ujel Martin Zikmund a ocitl se tváří v tvář Kadlusovi. Ten sice jeho střelu vykryl, ale puk mu poté propadl za záda, kam pohotově dobruslil Martin Lepka a puk nasměroval do prázdné brány – 4:0.

V páté minutě druhé třetiny nahrával Zdeněk Václavec od pravé tyče puk před bránu, kde se k němu rozjel Petr Jelínek a střelou z voleje zvýšil již na 5:0. O dvě minuty později si Kaspo připsalo svůj čestný úspěch v zápase, kdy Leoš Sobotka od mantinelu nahrával před bránu Romanovi Špánkovi a ten z chumlu před Barkmanovou bránou klepl puk za čáru – 5:1. V polovině zápasu si před bránu nabruslil Štěpán Dressler. Se střelou nespěchal, počkal si až půjde Kadlus k zemi a pak střelou pod břevno parádně zakončil – 6:1. Půl minuty před koncem druhé třetiny nedovoleně přibrzdil Petr Fejfar při úniku Pavla Průška a bylo nařízeno trestné střílení. Při nájezdu potvrdil svůj skvělý výkon v zápase gólman Letců Ondřej Barkman. Průšek naznačil střelu a pokusil se Barkmana překonat blafákem, ten ale jeho záměr vystihl a do střely si včas lehl. Skóre tedy zůstalo nezměněno.

V závěrečné třetině měl pak Ondra Barkman po chybě obrany Letců hned dva osamocené hráče před sebou – Pavla Průška a Milana Patřičného. Zatímco Průšek čekal na nahrávku, aby mohl do odkryté brány zakončit, tak se Patřičný rozhodl sám překonat Barkmana. Ten byl ale opět na svém místě, a tak skóre zůstalo nezměněno. Poslední branka padla půldruhé minuty před koncem zápasu. Po pravém křídle ujel Jakub Sehnoutek a po přejetí útočné modré čáry nahrával před bránu najíždějícímu Martinu Lepkovi. Proti jeho přesné střele ke vzdálenější tyči neměl gólman Kaspa žádnou šanci – 7:1. Letci jako tým odvedli v tomto zápase skvělou práci.

Dalším soupeřem jim bude 11. ledna silný tým HC ZEOS Lomnice, který se téměř celou základní část pohybuje na špici Lomnické hokejové ligy.
Fakta: Branky: Lepka 4, Jelínek, Václavec, Dressler – Štěpánek. HC Čeští Letci: Barkman – Syrůček, Jelínek, Fejfar, Dressler, Lepka, Zikmund, Kohút, Václavec, Zajíc, Sehnoutek. KASPO: Kadlus – Čermák Leoš, Krejčí, Průšek, Svatuška, Špánek, Vogt, Žitka, Sobotka, Patřičný.    Petr Čepek