Krajská liga mužů má za sebou čtrnáct odehraných zápasů. Již dnes absolvuje další mistrovské kolo jeden ze dvou okresních zástupců této soutěže, hokejisté Jičína.

Ti si zatím v dosavadním průběhu sezony vedou velice dobře, když mají na čtvrtém místě stejně bodů jako třetí Jaroměř – dvaadvacet.

A s výsledky je zatím spokojený také jičínský trenér Daniel Pletka.

„Byl to pro nás cíl, aby naše výkony byly lepší než v minulé sezoně. To se zatím daří, ale ještě není konec," říká lodivod Jičína.

Další program
Krajská liga mužů, 16. kolo - středa 23. listopadu: Hronov – Jičín (18.30).
Pátek 25. listopadu: Nová Paka - Náchod (18.00).

Ve středu jeho tým čeká nováček z Hronova, kde se  hráči pokusí přidat další body.

„Soupeř nemá vůbec špatné mužstvo. Kádr doplnil o hráče z Nového Města a už i vloni vypadal sympaticky. Hronov nějaké zkušenosti má a tým je dobře složený," vyjádřil se k dnešnímu soupeři Pletka.

„Před utkáním však máme opět problémy se sestavou, což nyní řešíme. Již prakticky pět zápasů hrajeme ve třinácti, čtrnácti hráčích," přiznal.

Druhý okresní zástupce z Nové Paky nyní neprožívá příjemné období. Týmu se nedaří, což dokumentuje aktuálně předposlední místo tabulky. V pátek 25. listopadu čeká mužstvo Petra Zvolenského domácí utkání s druhým Náchodem. A právě hrající trenér Nové Paky nám poskytl své postřehy nejen o zápase s Náchodem.

„Naše výkony jsou zatím jako na houpačce. Na výkonu celého týmu se projevuje úzký kádr i drobné výpadky hráčů. Musíme buď trochu doplnit nebo konsolidovat tým. Kluci hodně chtějí a z přemíry snahy zahrát co nejlépe potom přicházejí chyby. Potřebujeme se uklidnit a ono to půjde," řekl k dosavadním výkonům svého týmu Zvolenský.

Zlepšení defenzivní činnosti mužstva si trenér slibuje od Jana Kadavého.

„Když bude jezdit, měl by doplnit chybějící obránce týmu. Tím, že je mladý, bruslivý, tak do týmu vnese dravost a zároveň i potřebné zklidnění. Přece jenom tím, že je herně na nějaké urovni, by mohl naší defenzivu zklidnit a tím zkvalitnit. Z tohoto důvodu je pro nás velmi cenný," vyjádřil se na adresu Jana Kadavého.

A co lodivod Novopackých očekává od utkání s Náchodem? „Myslím si, že má soupeř zkušený mančaft. Ti kluci jsou na tom herně velmi dobře. Oproti Dvoru Králové malinko zaostávají ve fyzické kondici a trochu v bruslení, ale je to jen drobný rozdíl. Jinak je to velice silný tým a každý, kdo proti němu hraje, musí vydržet do poslední chvíle. Je to o nějakém nasazení, bruslení ale zase ne bezhlavém. Náš výkon by měl mít hlavu a patu, pak se s Náchodem dá hrát a tím pádem s každým v soutěži."