Za jejich vydatné podpory a ostatních fanoušků Letci předvedli disciplinovaný výkon a pokud mělo Rovensko šanci, stál jim v cestě Lukáš Effemberk.
HC Čeští Letci – Sokol Rovensko 8:1 (2:0, 3:1, 3:0). Letci hned ze začátku první třetiny nevyužili přesilovou hru při vyloučení Jiřího Grohy za vysokou hůl. Branka byla ale na spadnutí.

V polovině první třetiny se protáhl jako štírek do útočného pásma podél mantinelu Zdeněk Václavec, puku se po následném souboji chopil rovenský Marek Štastný, který ve snaze rozehrát namazal do šance přímo Lukáši Karbanovi, který bezprostřední střelou švihem zavěsil puk do vzdálenějšího růžku Sztymonovy brány – 1:0.

V barvách Letců poprvé nastoupila čerstvá posila Marek Matěja a hned ve svém úvodním zápase se trefil do černého po dorážce v chumlu před bránou soupeře – 2:0.

Ve třetí minutě druhé třetiny najel po levém křídle do útočného pásma Lukáš Malý, kde z mezikruží poslal střelu mezi Jaroslavem Sedláčkem a Martinem Zikmundem na Lukáše Effemberka, kterému puk propadl mezi betony za čáru – 2:1. Letci na tento gól dokázali během necelých dvou minut odpovědět. Štěpán Dressler poslal puk za bránou na Dana Fišara, ten si nabruslil do střelecké pozice a z úhlu překonal potřetí Jana Sztymona v bráně Rovenska – 3:1. Pět minut před sirénou se opět prosadil veterán v barvách Letců Zdeněk Václavec. Lukáš Karban mu poslal zadovkou puk do mezikruží, kde se ujala střela z voleje mezi tyč a levý Sztymonův beton – 4:1. Další branka padla minutu před odchodem do šaten. Petr Fejfar otestoval pozornost rovenského gólmana střelou z dálky. Puk nejprve putoval od brusle Libora Buchara na Sztymona, který jej vyrazil akorát zpět na hokejku Fejfara, který se podruhé již nemýlil a střelou pod vyrážečku zvýšil na 5:1.

Letcům se střelecky dařilo i v závěrečném dějství. Hned v první minutě se usadili v útočném pásmu a začali odstřelovat Sztymona, až se nakonec ujala dorážka Dana Fišara, když z těsné blízkosti procedil puk za čáru – 6:1. V sedmé minutě nahrával od modré na červenou čáru rozjetému Fišarovi Lukáš Zajíc. Dan Fišar nejprve objel útočícího hráče a následně i obránce Ondřeje Jiránka, pak mu již nic kromě brankáře nestálo v cestě a střelou z úhlu k tyči zvýšil na 7:1.

Několik perfektních zákroků poté předvedl v brance Lukáš Effemberk. Nejprve vykryl střelu z bezprostřední blízkosti od Jiřího Plechatého a následně čelil úniku Jiřího Šmucra. Tečku za zápasem udělal tři minuty před koncem Štěpán Dressler střelou z dálky – 8:1.

Fakta: Fišar 3, Karban, Matěja, Václavec, Fejfar, Dressler – Lukáš Malý. HC Čeští Letci: Effemberk – Fejfar, Sedláček, Karban, Dressler, Fišar, Zikmund, Kohút, Semecký, Václavec, Zajíc, Matěja, Sehnoutek.    Petr Čepek