Po vyřazení hradeckých hokejistů v play off první ligy si plánoval dovolenou. Jenže MILOSLAVU ČERMÁKOVI (na snímku) se ozvala pražská Slavia, které stále patří.

Šikovný útočník za ni poprvé naskočil do druhého zápasu čtvrtfinálové série play off extraligy proti Liberci a od té doby hrál pravidelně. Ve středečním sedmém duelu dokonce přihrál na postupový gól Svobodovi ve 14. minutě prodloužení.
Jaké máte pocity po postupu do semifinále?
Mám teď samozřejmě krásné pocity. Ve třetí třetině to bylo hodně o štěstí. Už jsem ani moc nevěřil, že to zvládneme, ale vyšlo to.
Za stavu 1:3 ve váš neprospěch se rychle blížil konec utkání, domácí navíc hnalo za postupem „bílé peklo“. V těch chvílích ve vás musela být malá dušička.
Bylo to hodně těžké, nicméně posledních deset minut jsme hráli dobře, vytvořili jsme si tlak. Bylo jen otázkou, kdy dáme druhý gól. Poté už jsme zase začali věřit v postup.
Projevil se v závěru i fakt, že Slavia rozhodující zápasy umí zvládat?
Asi ano. Bilance sedmi vyhraných zápasů v řadě pro to hovoří. Na druhou stranu jsme v Liberci měli hromadu štěstí.
V prodloužení byli domácí lepší, jasně vás přestříleli. Je to zákon schválnosti, že jeden tým z mnoha příležitostí nedokáže skórovat a na druhé straně z ničeho nic udeří? Podobně tomu bylo ve vašem případě?
Soupeř měl dvě stoprocentní šance, jednou dokonce netrefili prázdnou kasu. Vantuch nastřelil Koprovi (Kopřivovi) brusli a od ní to šlo nad bránu. Máte pravdu, že nás domácí přehrávali a přestříleli. My jsme pak z nevinně vyhlížející akce dali gól. Takhle to prostě ve sportu chodí.
Celou sezonu jste strávil v Hradci Králové. Kdy jste se dozvěděl, že za Slavii naskočíte do play off?
Když jsme s Hradcem po sérii s Chomutovem vypadli z play off první ligy, tak mi zavolali ze Slavie. Původně jsem plánoval, že budu mít dovolenou. Nepočítal jsem s tím, že budu hrát. Myslel jsem si, že tam budu jenom trénovat. Ale pak jsem nastoupil a od té doby jsem hrál.
Perete se zároveň o místo v týmu pro příští sezonu?
Mám ve Slavii ještě smlouvu, takže se to tak určitě také dá říct.
Kdyby to eventuálně nevyšlo, byl jste už opět osloven hradeckým klubem?
S nikým z klubu jsem ještě nehovořil. Uvidíme, jak to všechno bude probíhat dál a kde v příštím ročníku budu hrát.
Kdyby byla možnost, extraliga by rozhodně měla přednost, že?
Samozřejmě. Ale na druhou stranu v Hradci se mi líbilo. Nebudu říkat, že ne. Byla tady dobrá parta, mám spoustu nových kamarádů. Bude také záležet na tom, jaká bude v klubu situace.
Zajímáte se o dění na východě Čech?
To ano. Viděl jsem se s několika kluky, tak jsme se o lecjakých věcech pobavili. Průběžně dění tedy sleduji.