„Trochu si to teď sedlo, máme i potřebné štěstí,“ říká zkušený hokejista.

Nová Paka drží lichotivou sérii, ve které bodovala. V čem podle vás přišel ten zlom po špatném úvodu?
Doplnili jsme tým o dva, tři hráče z vyšší ligy. Ti kluci přinesli kvalitu, tým se stabilizoval. Je důležité, že jsme se nesložili, jelikož jsme po osmi kolech byli pomalu na ručník. Trochu si to teď sedlo, měli jsme trochu štěstí a zatím se daří. V současné chvíli je to o mnoho lepší než na začátku.

Na druhou stranu v nedělním zápase v Opočně jste se potýkali s nízkým počtem hráčů..
Začínali jsme na dvanáct. Toto bohužel v krajském přeboru je. Na domácí zápas máte přetlak hráčů, můžete hrát pomalu na čtyři formace, ale když se jede ven, a je nevhodný čas, tak se stane, že je omluveno čtyři, pět, šest hráčů. O kompaktnosti týmu se pak nedá hovořit. I to se teď ale zvládlo. Snad se vrátí zranění a nemocní a bude to ještě lepší. Musím říct, že chytají velmi dobře oba naši brankáři.

Zvládli jste důležité utkání s beznadějně posledním Opočnem. Bylo znát, že mu chybí potřebná kvalita?
Kvalita chybí, to je jedna věc, ale pozitivní je, že za každého stavu bojují a mají v sobě morální sílu. Myslím, že jsou na špatné vlně a pak už se nedaří nic. Prvotní je asi to, že kvalita zbylých sedmi týmů je někde jinde. Tým mají stejný, občas se tam někdo nový objeví. Dnes už ale mají téměř jistotu, že půjdou do baráže.

Krajská hokejová liga: Opočno - Nová Paka.
Čtvrtý plný bodový zisk v řadě! Nová Paka přemohla poslední Opočno

Po výhře s Opočnem jste poskočili na páté místo tabulky, přičemž na třetí pozici ztrácíte tři body. Jaká je atmosféra v kabině?
Atmosféra je samozřejmě jiná. Uvolnilo se prostředí, jsou tam srandičky a podobně. Tabulka je skutečně našlapaná, jsou tam nějaké nedohrané zápasy, takže je možná trochu zkreslená. Myslím si, že týmy od třetího do sedmého místa jsou stejně kvalitní, mají dostatek hráčů, se všemi jsme hráli vyrovnané série nebo to byly zápasy, kdy se někdo utrhl. Budeme bojovat o každý bod, jdeme zápas od zápasu. Jsme rádi, že jsme se posunuli tabulkou, mohou ale přijít dva, tři zápasy, kdy nebudeme bodovat a vše se může zase otočit. Musíme být pokorní a nemyslet si, že to teď půjde samo. Na druhou stranu, proč bychom nemohli koukat v tabulce výše, tým kvalitu má.

Co říkáte na výkony Jičína, který soutěž vede?
Když jsem před začátkem sezony zjistil, že tam jde Venca Pletka, kterého znám z Boleslavi a vím, co je to za hráče, tak jsem říkal, že Jičínu nesmírně pomůže. A to ať už psychicky nebo na ledě. Zatím to vychází. Myslím ale, že na ně také může přijít krize. Dva zkušení hráči jim v nedávném duelu s námi chyběli – Pavel Vajsejtl a Venca Pletka, což bylo znát. Oba jsou silní s přesilovkách, v nějakých standardních situacích toho zápasu. Když oba budou hrát, bude Jičín určitě bodovat. Letos mají šanci krajskou ligu vyhrát. Kolem Vánoc ale má většinou Jičín horší morálku. Kvalitu tu ale je, letos bude tento tým patřit k favoritům.

Jak jste spokojený se svými výkony v letošní sezoně?
Ze začátku to nebylo nic moc, protože mi odešli dva hráči, s kterými jsem hrál ve formaci - bratr Jan Kadeřábek a Jan Vondrlík (z rodinných nebo pracovních důvodů). Já tam zůstal sám, neměl jsem tam spoluhráče, s kterými bych si hokejově vyhověl, bylo to pro mě frustrující, měl jsem myšlenky, že se na to vykašlu a a neviděl jsem z toho cestu ven. Přišel ale Marek Frk z Jablonce, ustálilo se to, celkem si hokejově vyhovíme a už je to zase lepší. Teď už mám myšlenky pozitivní a hokej mě zase baví.

Zahrál jste si první ligu za Benátky. Dá se v nějakém ohledu srovnat se současným krajským přeborem?
Srovnat se to nedá, je to úplně o něčem jiném. Hlavně z důvodu intenzity tréninků. V krajských týmech jsou tři, čtyři výraznější individuality, zbytek hráčů takovou kvalitu nemá. Ale určitě se zvýšila rychlost, omladilo se to, dnes je to o bruslení, o kontaktu, musí tam být všechny hokejové atributy. Už nejde stát a jen hrát hokejkou a hlavou, musí se bruslit. Krajská liga se ale nedá srovnat ani s druhou ligu, a to právě z hlediska tréninků.

Vizitka
Narozen: 16. února 1982. Výška/váha: 182 cm/90 kg. Post: útočník.
Hráčská kariéra: Mladá Boleslav, Nová Paka, Nymburk, Mladá Boleslav, Nymburk, Benátky (6-7 sezon), Jablonec, Nová Paka.
Úspěchy: postup s Benátkami do první ligy a odehrané zápasy v soutěži.