Velkou zásluhu na konečném vítězství má útočník Jakub Syrovátka, který dokázal nastřílet hattrick. Hokejisté z Pojizeří tak svému sokovi oplatili porážku z prvního utkání. Bohemians tehdy vyhráli ve třetím kole v Lomnici 5:3.

TJ Bohemians Praha – HC Lomnice 6:8 (2:3, 3:2, 1:3).

V úvodní části skákalo skóre z jedné strany na druhou. Na úvodní branku Lomnice domácí odpověděli dvěma góly. Do kabin však odcházeli veselejší hosté. Přestřelka pokračovala i ve druhé části. Tu však vyhráli domácí a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli stav 5:5. Třetí třetina začala obrovským náporem domácích klokanů. Výborný výkon však v lomnické brance předváděl nestárnoucí gólman Skákalík. Kapituloval pouze ve 44. minutě, ale to bylo od domácích střelecky vše. Když v 54. minutě vstřelil Hájek gól na 7:6 z pohledu hostů, ukázalo se, že to byla branka vítězná. V závěru ještě upravil výsledek do prázdné „kasy“ svou třetí trefou Syrovátka.

Fakta – branky a nahrávky: 4. Hlaváček (Skácel), 7. Doskočil (Kaucký), 30. Vondrák, 38. Skácel (Stuchlík), 39. Krása (Schubert), 44. Hlaváček (Řeháček) – 1. Syrovátka, 18. Syrovátka (Bláha), 20. Junek (Stránský), 24. Bláha (Hájek), 40. Bláha (Kocourek), 53. Karásek (Junek), 54. Hájek (Bláha), 60. Syrovátka. Vyloučení: 3:3. Využití 1:0. Rozhodčí: Arazim – O’Brian, Šimonovský. Diváků: 50. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:8. TJ Bohemians Praha: Vála – Skácel, Jeníček, Krása, Koumal, Kos, Schubert, Březina, Doskočil, Stuchlík, Fencl, Kaucký, Řeháček, Vondrák, Hlaváček. HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík – Bartoš, Kocourek, Kotas, Bém, Doležal, Karásek – Hájek, D. Bláha, J. Syrovátka – Majdič, Holoska, Šulc - Junek, Semecký, Stránský.

HC Jičín – HC Predators Česká Lípa 2:8 (0:2, 1:2, 1:4). Fakta nehlášeny.

HC Frýdlant – PSK Liberec 4:3 (0:2, 2:1, 2:0). Fakta – branky: Čejka 2, Vološín, J. Peřina – Maděra, Černý, Malinský. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Mizera – Pevný, Vaníček. Diváků: 52. VTJ Liberec měl tentokrát volný los.

Příští program: Pátek 10. prosince, 19.00: HC Frýdlant – HC Lomnice. Sobota 11. prosince, 15.15: HC Predators Č. Lípa – TJ Bohemians Praha. Neděle 12. prosince 16.45: HC Lomnice – HC VTJ Liberec. Neděle 12. prosince, 17.00: HC Frýdlant – HC Jičín. PSK Liberec má volno.