HC Lomnice nad Popelkou – HC Jičín 3:5 (2:1, 1:2, 0:2). Úvod utkání patřil překvapivě Jičínu, který dobře bruslil a nedával domácím příliš prostoru ke kombinaci. Několik prvních šancí, ale zůstalo nevyužito a gól padl až v 6. minutě. Ve skrumáži před brankou Skákalíka (kdysi hájil i branku Jičína) vydoloval puk Mácha a Hanzlík ho dopravil do sítě 0:1.

Lomnice se potom vrhla do útoku s cílem vyrovnat. Napomohlo ji k tomu i několik zbytečných vyloučení na straně Jičína a v 11. minutě domácí tuto výhodu využili a Sehnoutek dorazil do branky puk, který se nepodařilo jičínským obráncům ve skrumáži před brankou Kubíčka dopravit do bezpečí 1:1. Za dvěapůl minuty už domácí vedli. Při hře čtyři na čtyři Karásek využil nepozornosti obrany a ihned po buly v jičínské třetině projel před Kubíčka a ten byl bezmocný 2:1. Za tohoto stavu se šlo poprvé do kabin.

Přesilovka

Druhou třetinu Jičín začínal přesilovkou, ale byl bezzubý. Vzrušení přinesla 23. minuta. Faulován byl Hanzlík a rozhodčí signalizoval vyloučení domácího hráče. Po přerušení hry ale domácí vyprovokovali rvačku, ze které rozhodčí vystavili pro oba týmy stejný účet. Hanzlík a Vlasta na straně Jičína a Semecký a Bláha na straně Lomnice se šli sprchovat předčasně. Na straně Jičína přibyla další ztráta v podobě zranění Rozsypala.

Jičín to ale nesrazilo do kolen, spíše naopak. Zbylí hráči dali do boje všechny síly a drželi domácí na uzdě. V 27. minutě dokonce v oslabení Mizera ve spolupráci s Lencem vyrovnal 2:2. Domácí šli opět do vedení v 29. minutě když Berko využili další přesilovku tři proti dvěma. Jičín kontroval v 31. minutě při hře pět na tři, kdy se od modré po nahrávce od Buchara trefil Starý 3:3. Do konce třetiny se potom již jen urputně bojovalo na obou stranách, ovšem bez gólového vyjádření.

Třetí třetina začala opět náporem domácích, ale Jičín nezůstával nic dlužen, hrál velmi disciplinovaně a držel domácí v uctivé vzdálenosti. Rozhodnutí přinesla až 57. minuta. Do útoku vyrazil po levé straně Jirka Slabý, přejel útočnou modrou a tvrdě vystřelil. Skákalík puk sice vyrazil, ale pouze nad sebe, ten mu spadl na záda a odrazil se do branky – 3:4. Jičín se poté stáhl do defenzívy a snažil se ubránit vítězství. Domácí naopak vše vrhli do útoku, ale naráželi na dobře organizovanou obranu Jičína.

Vyloučení

V čase 56:40 min.byl vyloučen lomnický hráč a zdálo se být rozhodnuto, ale domácí i ve čtyřech útočili a za půl minuty se síly vyrovnaly když po chybě musel faulovat Lenc. Jičín dál dobře bránil a v poslední minutě domácí ranou od modré nastřelili jednoho z bránících hráčů Jičína, puku se zmocnil Mácha a po sólu přes celé hřiště uzavřel skóre na 3:5.

Jičín tak vybojoval důležité vítězství a hlavně předvedl velkou dávku bojovnosti a disciplíny, což je nejlepší pozvánkou na čtvrtek 15. listopadu, kdy se na domácím ledě utká se Semechnicemi. Zápas začíná v 18 hodin. O den později tedy v pátek se také od 18.00 hod utkají junioři s Třebechovicemi a víkend uzavřou v neděli muži od 16.30 hod. s Česticemi.

Fakta – branky a nahrávky:

11. Sehnoutek (Berka), 13. Karásek (Kysilka), 29. Berka (Karásek, Stránský) – 6. Hanzlík (Mácha), 27. O. Mizera (Lenc), 31. Starý (Buchar), 57. Slabý, 60. Mácha. Rozhodčí: T. Padevět. Vyloučení: 15:15 (z toho Semecký, Bláha a Hanzlík, Vlasta 5+OK). Střely na branku: 36:26. Diváků: 200.

HC Jičín: Kubíček, Mauermann – Rozsypal, Mach – Starý, Buchar – Lukáč – Hanzlík, Slabý, Vlasta – Lenc, Ábel, O. Mizera – Žďárský, Daniel, Mácha – Janďourek. Trenér: Růžička. HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík – Karásek, Kožnar, Bystřický, Kysilka, Mikule – Semecký, D. Bláha, L. Bláha, Němec, Vágenknecht, Syrovátka, Berka, Nalezinek, Stránský, Sehnoutek, Strouhal, Hanyš. Trenéři: Němec, Janů. Jičínská juniorka zavítala na led soupeře, jímž byl spojený tým Náchoda a Dvora Králové n. L. a podlehla 3:8.