Proti Roztokům tuto střeleckou absenci prolomilo ve dvou nájezdech, když uspěli Martin Lepka a Jiří Šebek.

Co rozhodlo
HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 3:2 (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0). Do nájezdů Letce poslala dvojice Lukáš Karban a Petr Fejfar, kteří se podíleli na dvou brankách v zápase. Po porážce 3:4 z ledna letošního roku měli Letci Roztokům co oplácet.

Fakta z utkání:
Branky: Karban 2, nájezdy Lepka a Šebek – Pistulka 2. HC Čeští Letci: Tříška – Sedláček, Jelínek, Karban, Zikmund, Zajíc, Bláha, Fišar, Horáček, Fejfar, Lepka, Šebek. Sokol Roztoky: Teichman – Bušek, Pištora, Havel, Klazar, Hlaváč, Albrecht, Pistulka, Kadavý, Zázvorka, Srnský.

Přesto do zápasu vstoupili laxněji a v první třetině tahali za kratší konec provazu. Ve 4. minutě nedokázali využít přesilovou hru při vyloučení roztockého Pištory za hákování. Na druhé straně svoji převahu v první třetině zužitkovaly Roztoky, a to ve 13. minutě. Martin Albrecht nahrával od zadního mantinelu a nepokrytý Roman Pistulka pohotově vystřelil na Honzu Tříšku v bráně Letců. Tříška dostal v hokejovém slengu tzv. „teploměr", když puk našel cestu skulinou mezi tělem a levým loktem – 0:1.

V 5. minutě druhé třetiny se Letcům podařilo vyrovnat. Martin Zikmund poslal puk z vlastní modré přes červenou rozjetému Petrovi Fejfarovi a ten přesnou přihrávkou namazal na centru připravenému Lukáši Karbanovi, který následně střelou z voleje dal Michalu Teichmanovi v bráně Roztok jesle – 1:1. Dvě minuty poté Letci museli čelit dvojnásobné přesilovce Roztok, která se protáhla o další vyloučení za vyhození puku za mantinel (za zdržování hry). V zápase to začalo vřít a rozhodčí měli plné ruce práce. Po třech vyloučených z řad Letců šel sedět roztocký Albrecht, ale Letci krátkou přesilovku rovněž nevyužili.

Ve 4. minutě závěrečné třetiny se Roztoky opět dostaly do vedení. Na začátku byla špatná rozehrávka druhé lajny Letců, Roztoky se zmocnily puku a Letci nedokázali včas zareagovat na přečíslení soupeře. Z rohu poslal puk Petr Srnský na centru postavenému Pistulkovi. Puk nejprve zazvonil o tyč a pak skončil za čárou. Honza Tříška si při zákroku natáhl břišní sval a zbytek zápasu si náležitě protrpěl. V polovině poslední třetiny Letci dostali možnost dvojnásobné přesilovky při vyloučení Hlaváče za hákování a Buška za držení. Uplynula minuta z početní výhody a Letci z přesilovkové formace vytěžili vyrovnání. Martin Zikmund poslal puk na levé křídlo Petru Fejfarovi a po jeho střele před bránu se k teči dostal Lukáš Karban – 2:2. V posledních minutách se Roztokům podařilo trefit horní tyč Tříškovy brány.

Zápas pokračoval nájezdy. První jel Martin Lepka a proti jeho blafáku k levé tyči byl Teichman bezmocný. Za Roztoky se proti Tříškovi rozjel Pavel Hlaváč. Tříška jeho záměr vystihl a puk přikryl lapačkou. Druhý nájezd z Letců proměnil Jiří Šebek. Aby nájezdy pokračovaly, musel Pavel Zázvorka proměnit. Před Tříškou zamíchal pukem, ale gólman Letců ho vybruslil a střela šla kolem pravé tyče mimo bránu. Letcům se tak podařilo po třech prohraných zápasech z loňské sezóny zvítězit na nájezdy 3:2.⋌(pč)