Co rozhodlo
HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 5:4 (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0). V samotném utkání odešel již ve třetí minutě první třetiny na trestnou lavici kapitán Roztok Radek Pištora za napadení. Letci poté rozehráli v obranném pásmu soupeře přesilovkovou formaci a již po půl minutě se mohli radovat z vedení v zápase, když dělovka Jakuba Sehnoutka z vnější strany kruhu prosvištěla nad lapačkou ke vzdálenější tyči branky – 1:0. Roztoky v úvodní třetině Letce přehrávaly a jejich tlak korunoval brankou ve dvanácté minutě Tomáš Marek, který byl před brankou Ondřeje Barkmana k nezastavení – 1:1.

Ve druhé třetině Roztoky ještě víc přitlačily a zaslouženě šly do dvoubrankového vedení. Po levém křídle unikl ve 24. minutě Jiří Kadavý, na centru mu najížděl Tomáš Marek a jeho bezprostřední střela z dálky vymetla levý růžek Barkmanovy branky – 1:2. Po inkasované brance šli Letci znovu do oslabení. Ondřej Barkman kapituloval až po několik úspěšných zákrocích, když se odražený puk dostal k Luboru Buškovi, který střelou švihem ke vzdálenější tyči zvýšil během 70 vteřin již na 1:3! Při herní převaze, kterou si Roztoky od začátku zápasu vytvořily, se nad houževnatým týmem Letců začala stahovat mračna. Ve 26. a 27. minutě ale odešli na trestnou lavici dva hráči Roztok za hákování – Martin Blažej a Tomáš Marek

A Letcům se těsně před vypršením přesilové hry pět na tři podařilo skórovat. Při pokusu o vyhození puku namazal Daniel Srnský Lukáši Semeckému. Ten okamžitě našel na druhé straně branky připraveného Martina Lepku a po jeho bezprostřední střele puk přeletěl přes padajícího Michala Teichmana ke vzdálenější tyči – 2:3. Letci pak ještě dohrávali přesilovou hru pět na čtyři a opět se jim krátce před jejím vypršením podařilo senzačně srovnat a rázem se vrátit do zápasu! Petr Jelínek před bránou nasměroval po střele Lukáše Semeckého puk mezi nohy Michala Teichmana – 3:3! V závěrečné třetině Letci otočili zápas z 1:3 na 4:3, stalo se tak při přesilové hře. Roztockým se nepodařilo puk vyhodit, při střele obránce si ho ze vzduchu doklepl na led Petr Fejfar a okamžitě pálil na branku. Puk proletěl kolem Michala Teichmana ke druhé tyči – 4:3! Letci se ale z vedení neradovali dlouho. Uplynula pouhá minuta hry a zápas byl po drtivém tlaku Roztok opět srovnán. Martinu Albrechtovi si nejprve obětavě lehl do střely Jakub Sehnoutek, ale následná střela tohoto hráče již skončila v síti – 4:4!

Ke slovu poté přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel proti brankáři soupeře Dan Fišar, nabruslil si až k Michalu Teichmanovi a pak střelou pod lapačku rozvlnil síť Roztok! Při nájezdu Martina Blažeje z Roztok si Ondřej Barkman vybruslil do strany, kam Blažej mířil a puk mu vypíchl dříve než stačil vystřelit. Ke druhému nájezdu se připravil Martin Lepka, ale Michala Teichmana blafákem nepřekonal. Na druhé straně neuspěl se svým nájezdem Jan Žďára. Třetí sérii obstaral z řad Letců Štěpán Dressler, ale rovněž neuspěl. O tom, zda budou nájezdy pokračovat nebo Letci slavit titul rozhodoval nájezd Marka Rychlovského. Barkman ale včas puk betonem vyrazil a mohla tak propuknout zlatá euforie oranžových! Po třech letech se Letci opět dotkli lomnického hokejového nebe a v okresní soutěži vybojovali pohár pro vítěze! Tým se v těžkých chvílích dokázal semknout a i přes četná zranění se mu podařilo dostat na stupeň nejvyšší.

Fakta: Branky: Sehnoutek, Lepka, Jelínek, Fejfar, rozhodující nájezd Fišar – Marek 2, Bušek, Albrecht. HC Čeští Letci: Barkman – Jelínek, Fejfar, Sedláček, Dressler, Fišar, Lepka, Semecký, Zajíc, Mácha, Sehnoutek.   Petr Čepek