Na druhou stranu se Letcům podařilo za stavu 2:4 zapnout a ještě do konce druhé třetiny otočit na 5:4.

HC Čeští Letci – Sokol Rovensko pod Troskami 6:5 (0:1, 5:3, 1:1). Převahu z úvodu utkání Letci nedokázali zužitkovat, naopak soupeř v závěrečné minutě prvního dějství otevřel skóre zápasu. Tomáš Perger střílel od modré a Šmicer, stojící těsně vedle Luďka Kordíka, puk tečoval za jeho záda – 0:1.

První branku Letci vstřelili ve 3. minutě druhé třetiny, když Lukáš Karban nahrával od mantinelu Martinu Lepkovi a ten z kruhu švihem poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:1. Rovensko se o 4 minuty později opět ujalo vedení, a to dokonce ve vlastním oslabení, když na trestné lavici seděl Jiří Groh za sekání. Po hrubce Lukáše Bláhy při rozehrávce před vlastní modrou čárou se puku chopil najíždějící Lukáš Malý. Na hranici kruhů si obhodil Lukáše Semeckého a nahrál Tomáši Vágenknechtovi. Ten mu puk vrátil na levé křídlo a Kordík, čekající střelu, šel do rozkleku. Malý namísto střely zvolil nahrávku zpět na Vágenknechta a ten zakončoval do prázdné – 1:2. Na tuto perfektně sehranou kombinační akci dokázali Letci bleskově odpovědět. Po půl minutě prošla střela Petra Fejfara od modré Sztymonovi v bráně Rovenska za záda a bylo opět srovnáno – 2:2. Gólovou šanci si následně nechal ujít Bláha, když dojížděl puk v útočném pásmu. Proti puku se rozjel i Sztymon, byl u něj dřív, ale vyrazil jej před Bláhu, který následně ze dvou metrů nikým neatakován minul prázdnou bránu.

Nevídaný kousek předvedli Rovenští 6 minut před koncem druhé třetiny, když dokázali během 16 vteřin utéct soupeři na rozdíl dvou branek! Nejprve při „zaspání" obrany Letců vymetl pavučiny v levém růžku Kordíkovy brány Šmucr – 2:3. U gólu na 2:4 asistoval letec Lukáš Semecký, když puk při rozehrávce dal na hůl Lukášovi Dubravskému, ten jej poslal na centra Vágenknechtovi, který přesnou střelou z mezikruží přehodil Kordíkovu lapačku.
Letce ale dva rychlé góly do kolen neposlaly. Čtyři minuty před sirénou tečoval před bránou Radek Drusan střelu od Jardy Sedláčka – 3:4. K vyrovnání pomohla Letcům následná přesilová hra, když na trestnou lavici usedl Lukáš Malý za hákování. Martin Lepka z mezikruží srovnal na 4:4 a za dalších 16 vteřin Zdeněk Václavec tečoval puk před bránou a do šaten se odcházelo za stavu 5:4!

Ve 3. minutě závěrečné třetiny Rovensko srovnalo. Jiří Malý vyhrál vhazování, poslal puk na Šmucra a proti jeho střele z úhlu jen Kordík promáchl lapačkou – 5:5. V polovině 3. třetiny Letci nedokázali využít při vyloučení Dubravského a Grohy více než půldruhé minuty dlouhou přesilovou hru pět na tři! Přesto se jim podařilo dát čtyři minuty před koncem vítězný gól, o který se postaral kapitán Lukáš Karban střelou z úhlu ke vzdálenější tyči Sztymonovy brány – 6:5.

Závěr zápasu byl poznamenán dvojím vyloučením hráčů Rovenska – Jiřího Plechatého a Jiřího Malého, kteří dostali 5 + 20 za nesportovní chování. Následná téměř čtyřminutová přesilovka Letců 5 na 3 opět vyšla naprázdno!

Vedoucí mužstva Zdeněk Václavec k těsnému vítězství Letců poznamenal: „Nelíbila se mi obranná činnost mužstva, pět obdržených gólů je hodně a přesilovky pět na tři by se měly využívat. Na druhou stranu chci mužstvo pochválit za to, jak dokázali otočit nepříznivý stav 2:4."

Fakta: Lepka 2, Fejfar, Drusan, Václavec, Karban – Šmucr 3, Vágenknecht 2. HC Čeští Letci: Kordík – Sedláček, Syrůček, Semecký, Karban, Drusan, Bláha, Václavec, Horáček, Fejfar, Lepka. Sokol Rovensko p. Tr.: Sztymon – Dubravský, Groh, Holeček, Karásek, David Malý, Lukáš Malý, Stantejský, Perger, Plechatý, Vágenknecht, Šmucr, Jiří Malý.

Novopačtí Letci měli do konce základní části odehrát ještě jeden zápas, bohužel soupeř Sokol Horní Branná se nedostavil. K prvnímu zápasu nadstavby nastoupí v sobotu 21. prosince v 17.30 opět proti Sokolu Rovensko.   Petr Čepek