Předchozí
1 z 9
Další

Respondenti z řad hráčů, funkcionářů či hokejových znalců a fanoušků odpovídali na dvě anketní otázky:

Kdo podle vás vyhraje MS a proč?
Jak si povede český národní tým?

Jejich odpovědi najdete v následujících kapitolách.

Čeští hokejisté porazili v Karlových Varech v prvním přípravném utkání před květnovým mistrovstvím světa v Praze 3:0 Německo.Čeští hokejisté budou hrát na mistrovství světa v domácím prostředí.Zdroj: ČTK/Kubeš Slavomír

Lukáš Radil, hráč Dynama Pardubice

Těch adeptů na zlato je pochopitelně více. Nicméně pokud mám vybrat jednoho, tak ukážu na výběr USA. V posledních deseti letech dosáhla Amerika maximálně na bronz a na vítězství čeká už snad sto let (úsměv). Nemá o nic horší tým než Kanada.

Máme tým na to, abychom se mohli poprat o medaile. V domácím prostředí vyhlížíme cenný kov přes třicet let a jako samostatné republice se nám to dvakrát nepodařilo. Tak snad bude platit do třetice všeho dobrého a my navážeme na předloňský bronzový šampionát. Kdyby to vyšlo ještě lépe, tak se určitě nikdo zlobit nebude.

Karel Miškář, otec hráče Mountfieldu HK Patrika Miškáře

Jako vítěze zkusím tipnout Švédsko. Nikdy nemělo nouzi o kvalitní hráče, dlouhodobě se jedná o hokejovou velmoc.

Naše reprezentace podle mě skončí ve skupině třetí a následně bohužel vypadne ve čtvrtfinále, i když bych si samozřejmě přál, aby došla co nejdál.

Otakar Janecký, hokejová legenda

V dnešní době je těžké říct před mistrovstvím světa, kdo ho vyhraje. Všechny týmy mají určitou kvalitu. Vybírat můžeme z pěti. Samozřejmě mezi favority počítám i nás. K dalším přiřadím Kanadu i USA. Už jsou pryč doby, kdy pro zámořské celky nebyly šampionáty takovou prioritou. Velice silní budou Švédi a moji Fini také. Oba severské týmy jsou nevyzpytatelné.

Samozřejmě budu fandit, abychom vyhráli. Šampionát se koná doma, tak si přeji, abychom získali zlatou medaili. Trenér Rulík si vybral mančaft, kterému věří. Mediální odezva byla silná. Co člověk, to jiný názor. V naší době, když na reprezentační kemp přijeli hráči z NHL, tak měli jistou nominaci na mistrovství světa. No a teď už to tak nefunguje. Asi máme kluky z evropských soutěží a české extraligy lepší než v zámoří. Pak to takhle dopadá. Nicméně hodnotit můžeme až po skončení šampionátu.

Tomáš Jirků, trenér Dynama Pardubice B

Největším favoritem podle soupisky je asi Švédsko, ale já osobně tipuji USA.

Nechci mít negativní predikci, tak řeknu spíš moje přání. Naši získají bronzové medaile.

Patrik Urban, kapitán HC Stadion Vrchlabí

Světový šampionát podle mě vyhraje Švédsko, jelikož přivezlo velmi dobrou obranu a myslím si, že to bude cesta k úspěchu.

Přál bych si, aby Češi udělali medaili. Nic není víc než tým a doufám, že se kluci semknou a tuhle frázi potvrdí.

Michal Pochobradský, hráč Dynama Pardubice B

Myslím si, ze mistrovství světa vyhraje Švédsko. Má tým plný zkušených borců a k tomu pár mladíků z NHL.

Český tým dojde do semifinále a tam se uvidí, přeju mu medaili.

Filip Novák, hráč Stadionu Nový Bydžov

Na titul mě napadá Kanada nebo Švédsko. Podle mě mají nejsilnější kádry.

Rád bych byl srdcař a věřil českému týmu v co nejlepší umístění, ale je třeba brát realitu, takže v tom nejlepším případě bychom si mohli zahrát o třetí místo.

Miloš Grubhoffer, předseda HC Spartak Polička

Mezi největší favority řadím, a asi v tomto směru nejsem výjimkou, silné celky Kanady, USA a Švédska plné kvalitních hokejistů z NHL.

Jsem Čech, fandím českému hokeji a věřím i českému týmu. Příprava v závěru nebyla nejlepší, ale všechno se ukáže teprve na samotném šampionátu. Podstatné bude, jak se nám povede ve skupině, jako docela důležitý vidím hned zahajovací zápas s Finskem. A potom to jako vždycky bude o jednom zápase ve čtvrtfinále. Jsem ale optimistou a doufám, že se dostaneme do nejlepší čtyřky. O české nominaci bylo hodně debat, osobně bych třeba měl na některé hráče jiný názor, ale trenér Rulík se svým realizačním týmem zvolil tuhle cestu a je třeba ji respektovat. Sleduje svoji koncepci, se kterou počítá, je to jeho volba a jeho zodpovědnost. Uvidíme, jak se turnaj vyvine, čas na hodnocení přijde po mistrovství.