První se ke kotouči dostali domácí, ale další vhazování se pro zakázané uvolnění odehrávalo v pásmu Nové Paky. Oba týmy zahájily utkání odhodlaně, ale domácí byli více aktivnější a častěji se usazovali v pásmu svého soupeře. Za faul na Tomáše Havelku putoval v páté minutě na trestnou lavici hostující Houser. První řada domácích se usadila v útočném pásmu a nakonec početní výhodu využila.

Fakta
BK Nová Paka – HC Jičín 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 5:39 J. Kadeřábek (T. Kadeřábek, Šuvara), 27:17 Hloušek (Kulhánek, Hric), 56:29 Hloušek (Hric) – 9:21 Nový (Louženský), 10:07 Weiss (Kysela, Klaban), 25:21 Weiss (Kysela), 41:05 Vondráček (Žďárský). BK Nová Paka: Abrahám (Dressler) – Spal, Štěpán – Rejl, Kulhánek – Ersepka, Pour – T. Kadeřábek, Vondrlík, J. Kadeřábek – Šuvara, Hric, Hloušek – Ukhin, Havelka, Jebavý – Š. Dressler, Augustin, Richter. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera. HC Jičín: Beneš (Vinklář) – Chaloupka, Houser, Najman, Mikolášek, Artl, Anděl, Abel, Weiss, Kollman, Hladík, Kysela, Nový, Mizera, Klaban, Louženský, Hloušek, Vondráček, Žďárský. Trenér: Pletka. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Janovský. Vyloučení: 6 a OT Kulhánek : 9. Využití: 2:0, oslabení: 0:1. Diváci: 327. Zásahy: 19:45 (8:17, 8:13, 3:15).

Na konci kombinační akce Šuvary a Tomáše Kadeřábka byl bratr Jan. To už hrála tato dvojice bez spoluhráče Jana Vondrlíka, který byl ošetřován pro zlomeninu nosu. Jenže přes územní převahu si domácí vybrali chybné chvilky v polovině třetiny. Nejprve si najel do brankové situace Radek Nový, který první střelu nepropasíroval přes domácího obránce Radka Poura, ale dostal se k odraženému kotouči a ten již odhodlaně poslal poprvé do novopacké branky. V další minutě dokázali hosté proměnit závar před domácí brankou Weissem ve vedoucí branku. Domácí hokejisty tyto momenty trochu poznamenaly, ale v tempu se drželi dál a branku Beneše ohrožovali pravidelně.

Čtyři minuty před koncem třetiny se vydal na zteč domácí rychlík Tibor Hric. Se získaným kotoučem na modré čáře se vydal z úhlu na jičínskou branku, ale Beneše nepřekonal. V závěru třetiny měli domácí drtivý tlak, ale ani jeden pokus neskončil tam, kde si přáli. Ve dvacáté šesté minutě utkání měl velkou šanci domácí Jan Vondrlík, který hrál se zraněním. Trefil ale jen hostujícího gólmana a rychlá protiakce hostí skončila z hole Petra Weisse v domácí brance. Novopačtí o dvě minuty později snížili v přesilové hře Karlem Hlouškem, ale po zbytek třetiny se již gólově neprosadili.

V úvodu poslední třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, ale ta se jim stala osudnou. Ve středním pásmu udělal chybu domácí Jan Kulhánek, poté se pokusil přestupkem zabránit rychlému útoku, ale ani to útočící hráče nezastavilo. Únik hostující Vondráček proměnil ve vítěznou branku Jičína. Domácí se snažili, podnikali útoky, usazovali se v pásmu, ale štěstěna dlouho nikomu nepřála. Až tři a půl minuty před koncem proměnil únik Karel Hloušek. Snížení stavu utkání o jedinou branku dávalo ještě domácím velké naděje, ale o minutu později podrazil novopacký obránce zbytečně hráče soupeře a vzal tak svému týmu velkou šanci na vyrovnání.

Čtveřice statečných se ale nedala, dokázala svého soupeře dostat pod tlak a vytvářela si šance. Po oddechových časech na obou stranách se nakonec domácí dokázali dostat do hry bez brankáře, ale to už měli k dispozici pouhých třicet vteřin na vyrovnání. Nepovedlo se!

Trenér hokejistů Jičína Daniel Pletka po utkání opět ocenil svého brankáře Lukáše Beneše, který byl v posledních utkáních velkou oporou hráčů z města pohádky.

„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, kde opět rozhodovaly výkony brankářů. Náš Lukáš Beneš opět prokázal, že má výbornou formu a na výhře v derby nese veliký podíl.

V tuto chvíli máme již jistý postup do vyřazovací části play-off. Musím se přiznat, že jsme tomu po průběhu soutěže již moc nevěřili. Zlom nastal v duelu v Třebechovicích, kde jsme museli zvítězit. Pomohlo nám také to, že jsme si s hráči vše vyříkali a ti začali plnit to, co jsme si stanovili. Je vidět, že pokud budeme dodržovat určené pokyny, můžeme se měřit i s lepšími mužstvy,"

Ve středu 3. února jsou na programu závěrečné duely základní části. 28. kolo Krajské ligy mužů: Nový Bydžov – Náchod, Nové Město n. M. – Nová Paka, Třebechovice – Jaroměř (vše od 18.00), Jičín – Dvůr Králové (18.30).