Především na utkání v České Lípě, které bylo kontumováno v neprospěch Jičína. Ten přitom v utkání vedl 4:2, ale za tohoto stavu vypadl proud a svěřenci trenéra Pletky po nápravě na led nenastoupili.

„Bylo nám řečeno hlavním rozhodčím, že se máme jít svlékat, dostali totiž zprávu, že proud nahodí nejdříve tak za hodinu. Po tomto pokynu jsme se vysprchovali, a když jsem šel po patnácti minutách podepsat zápis, tak proud byl nahozen. My už jsme odmítli dál k zápasu nastoupit,“ uvedl kouč Daniel Pletka. A disciplinární komise soutěže rozhodla o kontumaci a výhře 5:0 pro Českou Lípu.

Možná i to poznamenalo jičínské hokejisty a v dalších dvou utkáních prohráli. Nejprve v sobotu v Lomnici nad Popelkou 1:3 a hned v neděli doma se Slavojem Liberec 1:2. I když jičínský lodivod přičítal zejména druhou prohru fyzické únavě. „Neodehráli jsme dobré utkání a dělali jsme velké chyby. Asi nám sobotní utkání v Lomnici vzalo hodně sil, tam jsme hráli jen ve dvanácti hráčích. Vůbec nám nešly nohy a po zásluze jsme prohráli,“ dodal Pletka. Přesto i nadále Jičín zůstává v čele soutěže právě před Slavojem Liberec.