HC Jičín – BK Nová Paka 5:7 (3:1, 1:2, 1:4). Utkání začalo v rychlém tempu a zostra. Hned ve druhé minutě byli na lavičce Jičína ošetřování dva krvácející hráči, dle rozhodčích po „čistých" zákrocích. Ve třetí minutě Houser rozehrál kotouč na pravé křídlo Weissovi a ten otevřel skóre utkání. Hosté kontrovali využitím přesilovky a Kadeřábek vyrovnal. Jičínem to neotřáslo, dál hrál aktivně, dobře bránil a výsledkem byl druhý gól v síti hostů po střele Klabana.

Čtyři minuty před koncem třetiny se podél mantinelu protáhl Kysela po nahrávce od Abela, dostal se až do kruhu a přesnou ranou zvýšil na 3:1.
I ve druhé části se hrál rychlý hokej s aktivitou na obou stranách. Ve 25. minutě Jičín dostal první výhodu přesilové hry a po minutě ji využil ke vstřelení čtvrtého gólu. Kollman se zpoza branky dostal před brankovou čáru, jeho střelu někdo z obránců zblokoval tak, že přeskočila za záda hostujícího gólmana.

Jičín pak hosty přitlačil, ale za dvě minuty neuklidili obránci vyhozený puk z vlastní třetiny a bylo sníženo na 4:2. V dalším průběhu si Jičín vytvořil celou řadu vyložených gólových příležitostí, ale jejich proměňování je dlouhodobou slabinou. „Nedáš, dostaneš" se naplnilo dvě minuty před koncem třetiny, kdy se po vyhraném bully trefil Kadeřábek.

Úvod třetí části přinesl opatrnější hru Jičína, který nejdříve nevyužil druhou přesilovku, po jejím skončení, ale udržel kotouč ve třetině hostí, Hloušek ho za brankou vybojoval, nahrál Kyselovi, který před brankou našel Kollmana, a bylo to opět o dvě branky. Hosté se dostali do kontaktu v 52. minutě, kdy po rychlém protiútoku snížil Zvolenský. Domácí poté opět zvýšili tlak, ale v osudné 55 minutě hosté vyhodili kotouč do třetiny Jičína, dojíždějící hráč ho poslal směrem k brance, kde se nešťastně odrazil od brusle jednoho z obránců přesně do mezírky mezi betony Beneše. V závěru pak při hře Jičína bez brankáře pečetil vítězství Nové Paky Hric.    (jj, re)

Fakta z duelu
Branky a nahrávky: 3. Weiss (Houser), 12. Klaban (Artl), 17. Kysela (Abel), 26. Kollman (Mizera), 49. Kollman (Kysela, Hloušek L.) – 7. Kadeřábek J. (Vondrlík, Kadeřábek T.), 27. Hric (Havelka), 39. Kadeřábek J. (Vondrlík), 52. Zvolenský (Hric), 55. Kadeřábek J. (Kadeřábek T.), 55. Zvolenský, 59. Hric. Rozhodčí: Samek – Brandejs, Málek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Artl – Chaloupka, Anděl – Starý, Mikolášek – Najman – Weiss, Klaban, Mizera – Nový, Kollman, Louženský – Kysela, Hloušek L., Abel – Bureš, Žďárský. BK Nová Paka – Dressler (Táborský) – Rejl, Kulhánek, Štěpán, Spal, Pour, Vondrlík, Zvolenský, Šť. Dressler, Hloušek, Hric, Šuvara, T. Kadeřábek, Havelka, P. Plecháč, J. Kadeřábek, Jebavý. Diváci: 220.