Jičín použil v utkání s Jaroměří stejnou taktiku jako v Novém Městě. Pomaleji se rozehrával a v úvodu hlavně bránil. Přesto se v páté minutě po pravé straně rozjel Hlavnička a tvrdou střelou vymetl horní roh Benešovy branky. Domácí pak trochu vyrovnali hru a začali ohrožovat gólmana hostí. V těchto chvílích velmi dobře zasahoval Beneš v brance domácích a hlavně díky jemu a obětavé hře bránících hráčů skóre nenarostlo v neprospěch Jičína. V poslední minutě Kysela nastřelil kotouč na branku, gólman ho pouze vyrazil a Weiss pohotově vyrovnal.

Fakta
HC Jičín – HC Jaroměř 6:3 (1:1, 4:1, 1:1). Branky a nahrávky: 20. Weiss (Kysela), 28. Nový (Louženský), 32. Houser, 32. Louženský (Mikolášek, Kollman), 33. Mizera (Vondráček, Abel), 42. Vondráček (Kysela, Soukup) – 4. Hlavnička (Vaněk), 21. Světlík (Vejman, Křepinský), 43. Světlík (Karel, Kocián). HC Jičín: Beneš, Černý – Houser, Artl – Chaloupka, Mikolášek – Soukup, Najman – Anděl – Nový, Kollman, Louženský – Weiss, Klaban, Kysela – Vondráček, Abel, Mizera – Hloušek L., Bureš, Hladík. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Martínek – Antalík, Pošvář. Diváci: 170.

Úvod druhé části se jičínské obraně nepovedl. Hosté dojeli vyhozený kotouč za brankou Jičína, obránci na chvíli zaváhali, Světlík si vybruslil před Beneše a strhl vedení opět na stranu hostí. V této fázi se již hrálo na obě strany a výsledkem byla 28. minuta, kdy Louženský vystřelil a vyražený puk nekompromisně dopravil do sítě Nový. Rozhodující chvíle přišly ve 32. minutě. Jičín ubránil přesilovku, po ní sebral ve vlastní třetině puk Houser, projel s ním celé hřiště a přízemní střelou překvapil brankáře hostí – 3:2.

Hosty branka otřásla a Jičín toho dokázal využít. Nedovolil hostům rozehrát akci a ještě v téže minutě udržel kotouč v útočné třetině, dostal ho Louženský, protlačil se před branku a pod betony brankáře zvýšil na 4:2. Hosté zareagovali oddechovým časem, ale nebylo jim to nic platné. Za minutu po dobrém rozehrání akce v útočné třetině Mikolášek našel před brankou Ondřeje Mizeru a ten přesnou ranou zvýšil na 5:2. Hosté poté sáhli ke střídání brankářů a do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Na začátku poslední třetiny hrál Jičín přesilovku, nevyužil ji, ale po jejím skončení poslal Soukup do úniku Kyselu a Vondráčka, Kysela přesně nahrál a Vondráček pošesté rozvlnil síť v brance hostí. Vzápětí obrana Jičína na chvíli zaspala a Světlík snížil na 6:3. Hosté ucítili šanci a snažili se o změnu stavu, od poloviny třetiny měli výhodu čtyř přesilovek, ale obrana Jičína byla již plně soustředěná a výhru si vzít nedala.    (jj, re)

Krajský hokej: Základní část míří do svého závěru

Jičín – Krajská liga mužů má před sebou poslední dvě kola základní části.
O víkendu je na programu sedmadvacáté kolo, které může napovědět o tom, kdo nakonec ukořistí poslední postupové šesté místo do play-off. Nejblíže k němu mají zatím hokejisté Jičína.
Neděle 31. ledna, 17.00: BK Nová Paka – HC Jičín.