HC Jičín – HC Jaroměř 2:6 (1:2, 0:4, 1:0). Utkání začalo v ostrém stylu, ale rozhodčí nebyl nucen použít svou píšťalku. To se změnilo v šesté minutě, kdy byl velmi nešetrně atakován domácí Mizera. Hostující Bujňák dostal po právu trest do konce utkání a Jičínu se naskytla pětiminutová přesilovka. Namísto využití příležitosti ale přišel gól Jaroměře, která v oslabení otevřela skóre.

Přesilovková kombinace zafungovala chvíli poté. Abel přihrával a Nový střílel. Puk se od brankáře odrazil vysoko a obloučkem zapadl do sítě. Dvě vyloučení domácích v krátkém intervalu pak nabídli Jaroměři přesilovku pět na tři, kterou její hráči rychle využili. První třetina skončila za stavu 1:2.
Ve druhé třetině hosté zvýraznili svou převahu a postupně zvýšili i své vedení. Rozhodující byla pro utkání druhá polovina druhé třetiny, kdy Jaroměř třikrát udeřila a prakticky rozhodla o jeho osudu. Po páté brance Jičín střídal brankáře, do klece se postavil Beneš.

V závěrečné periodě tlak Jaroměře opadl, pravděpodobně vidinou vysokého vedení. Jičín zvýšil svou aktivitu, ale stačilo to pouze na snížení, o které se postaral v 53. minutě Petr Weiss. Další góly již nepadly, a tak si Jičín připsal domácí porážku, která v nelehké situaci na pozitivní náladě příliš nepřidá.
Fakta: Branky a nahrávky: 10. Nový (Abel), 53. Weiss (Kysela, Novotný) – 9. Kocián (Ježík), 12. Růta (Kotrč, Hamáček), 21. Světlík (Kocián), 32. Kocián (Růta), 38. Růta (Vejman), 40. Křepinský (Vejman, Vaněk). Sestava HC Jičín: Vinklář (do 37:52), Beneš – Houser, Starý, Mikolášek, Novotný – Abel, Weiss, Hladík, Kysela, Nový, Mizera, Klaban, Žďárský, L. Hloušek. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 6:3, navíc Žďárský – Bujňák oba 5+OK. Využití: 0:3, Oslabení 0:1. Rozhodčí: Padevět – Antalík, Řezníček. Diváci: 183.

Druhý okresní zástupce v krajské hokejové lize, tým BK Nová Paka, se představil v Novém Bydžove, kde sehrál velice dramatické utkání.
Stadion Nový Bydžov – BK Nová Paka 5:6 (2:1, 2:3, 1:2). Hosté nastoupili do utkání velice zakřiknutě a nebyli schopni akceptovat tempo, které nasadili domácí. Zákonitě tedy inkasovali již ve třetí minutě utkání z hole domácího lídra Jana Kubišty. Hosté sice přijeli bez ruských posil, ovšem tentokrát to na sebe vzala třetí formace H+H+H – Hloušek – Havelka – Hric, která v tomto zápase nastřílela všechny branky. Tibor Hric ujel ve třinácté minutě po pravém křídle a poprvé prostřelil Krištofa v domácí brance. Domácí šli však do konce první třetiny ještě jednou do vedení, když se důrazem před brankou prosadil Jebavý.

Do druhé části hry hosté nastoupili aktivněji. Ve 23. minutě nachytal chytrou střelou přes obránce domácího gólmana opět velice aktivní Tibor Hric a bylo vyrovnáno. A ještě veseleji pro hosty bylo ve 32. minutě, když se prosadil Tomáš Havelka za asistence Tibora Hrice. Hra se přelévala nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách. Vyrovnání domácích zařídil nejzkušenější bek Karel Nedbal, který v přesilové hře prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Ještě v téže minutě, o dvacet vteřin později, však dostal hosty opět do vedení Karel Hloušek za asistence Tomáše Havelky. Domácím se však do konce druhé části hry podařilo vyrovnat Hlavatým.

Ve třetí třetině se téměř vůbec nehrálo pět na pět. Celkem bylo v této části hry vyloučeno 17 hráčů – 8 na straně domácích, 9 hostů. Ve 43. minutě domácí strhli vedení na svoji stranu Kozákem díky perfektně zakončenému blafáku pod horní tyčku. Hosté však nesložili zbraně a ve 46. minutě vyrovnal stav utkání svou druhou brankou Karel Hloušek. Domácí i hosté hráli střídavě přesilovky a oslabení, ale vítěznou branku vstřelil v 55. minutě opět Karel Hloušek a završil tím zcela mimořádný výkon celé formace H+H+H. Za bojovnost však zaslouží pochvalu celý tým, který se musel vyrovnat s nepříliš přesným výkonem hlavního rozhodčího Veselého. Velmi kvalitní výkon podal v brance hostů Jakub Dressler, který byl velkou oporou. V závěru utkání byl k vidění pěstní souboj Jana Kadeřábka s domácím Janatou. I v tomto souboji vyhrál na body novopacký hokejista. A na výsledku utkání již nezměnila nic ani závěrečná power-play domácích.

Fakta: Branky: 13. Hric (Havelka), 23. Hric (Kulhánek), 32. Havelka (Hric), 38. Hloušek (Havelka), 46. Hloušek, 55. Hloušek. Rozhodčí: Veselý – Hidveghy, Petr. Vyloučení: 12 a 5+OK (Janata): 12 a OT (Ersepka), 5+OK (Kadeřábek). Využití: 1:1. Zásahy: 30:36. Diváci: 125. Sestava BK Nová Paka: Dressler (Táborský) – Spal, Štěpán, Rejl, Ersepka, Kulhánek, V. Plecháč, Pour – Vondrlík, Zvolenský, Kadeřábek, Jebavý, Šuvara, Š. Dressler, Hloušek, Havelka, Hric, P. Plecháč. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera.     (jj, re)