HC Jičín – Stadion Nový Bydžov 6:2 (2:0, 2:2, 2:0). Utkání začalo oboustrannou aktivitou, ale ve čtvrté minutě Weiss zachytil rozehrávku hostí v jejich třetině, sám před brankářem si poradil a otevřel skóre. Po necelé minutě rozehrál akci Vondráček, nahrál na levou stranu Žďárskému, ten kotouč zavezl do třetiny, přesnou nahrávkou našel mezi kruhy Kyselu, který pohotově zvýšil na 2:0. Hosté mohli snížit v sedmé minutě, kdy musel Najman zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavit unikajícího Špačka. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ale Špaček ztroskotal na Benešovi. Ve zbytku třetiny se hosté zvýšenou aktivitou snažili o korekci skóre, ale v cestě jim stála dobrá obrana Jičína a výborně chytající Beneš v brance.

Na začátku druhé části měli nejdříve loženou šanci domácí, ale osamocený útočník proti gólmanovi hostí neuspěl. Vzápětí se Jičín dostal do oslabení a hosté snížili. Naštěstí o chvíli později Kysela vystihl rozehrávku ve třetině hostí, získal kotouč a „blafákem" si gólmana hostí doslova vychutnal. O tři minuty později se po vyhraném vhazování v útočné třetině dostal kotouč před branku hostí, kde ho na správné místo uklidil Žďárský. Hosté kontrovali v polovině utkání. Ve hře čtyři na čtyři obránci Jičína váhali s vyhozením kotouče z třetiny, ztratili ho a nastřelený puk dorazil za záda Beneše Kozák.

V dalším průběhu Jičín ještě čelil přesilovce čtyři na tři, vše ale s pomocí „Benyho" v brance zvládl. Úvod třetí třetiny opět patřil Jičínu. Ten zatlačil hosty do třetiny, Kollman vybojoval puk, nahrál ho před branku a ve skrumáži se nejlépe orientoval Hladík. Jičín poté hrál pod tlakem hostí, kteří se snažili o změnu stavu, měli i výhodu přesilové hry, ale díky obětavosti obránců a opět perfektním zákrokům Beneše vyšli naprázdno. Poté se hrálo opět čtyři na čtyři, Weiss získal kotouč, posunul ho na Hladíka, ten z pravé strany objel branku hostí a z úhlu propasíroval puk pošesté do sítě hostí. Poslední čtyři minuty hrál Jičín v oslabení, ale své vítězství si již sebrat nenechal. Jičín tak zaznamenal další vítězství a přiblížil se týmům na místech zaručující účast v „play-off". Nedělní utkání Jičína s Náchodem přineseme v zítřejším vydání.

Fakta: Branky a nahrávky: 4. Weiss, 4. Kysela (Žďárský, Vondráček), 26. Kysela, 29. Žďárský, 43. Hladík (Nový), 56. Hladík (Weiss) – 25. Postolka (Kozák), 31. Kozák (Nedbal). HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Houser, Mikolášek – Starý, Najman – Soukup, Buchar – Anděl – Nový, Hladík, Kollman – Weiss, Klaban, Mizera – Vondráček, Kysela, Žďárský – Hloušek L., Bureš, Louženský – Abel. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 8:7, navíc trestné střílení Špaček (NB) neproměnil. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Votroubek – Antalík, Hidvéghy. Diváci: 170.    (jj, re)

Tabulka KLM před nedělním 15. kolem:
1. Náchod ⋌14 36
2. Jaroměř ⋌14 33
3. Nová Paka ⋌14 22
4. Dvůr Králové⋌14 22
5. Nový Bydžov⋌ 14 17
6. Třebechovice⋌ 14 17
7. Jičín⋌ 14 13
8. Nové Město n. M. ⋌14  8