HC Wikov Hronov – HC Jičín 3:4 (1:2, 0:1, 2:1). Utkání začala obě mužstva ve znamení útočné snahy bez zbytečného bránění, a tak se akce střídaly na obou stranách. Jičín začal lépe a již ve druhé minutě Ondra Mizera udržel kotouč v útočné třetině, nahrál Novému a ten příčnou přihrávkou vyzval ke skórování Housera 0:1. V 15. minutě Ondra Mizera krásnou nahrávkou na levém křídle uvolnil Nového, ten se protáhl za obranu a přesnou ranou zvýšil na 0:2. Domácí snížili minutu před koncem třetiny, kdy zakončili gólem nájezd dvou hráčů proti jednomu obránci. Trefil se Vítek.

Ve druhé třetině pokračovala oboustranně aktivní útočná hra a oba brankáři byli neustále v permanenci. Ve 36. minutě se do nájezdu dostala dvojice Houser – Nový a Houser odvedl Radkovi gólovou nahrávku z prvního gólu 1:3.

V úvodu poslední třetiny čelil Jičín čtyřminutové přesilovce, dobře se bránil, ale v závěru se domácím podařilo snížit Hornyšem 2:3. Domácí tato branka povzbudila a začali se snažit o vyrovnání. Na ledě na chvíli přibylo tvrdších zákroků, ale hrálo se neustále útočně, z čehož vyplynula celá řada gólových úniků. Oba brankáři si ale se všemi poradili. Domácím se podařilo vyrovnat v 52. minutě, kdy využili další přesilovou hru, a Pištora vstřelil poslední hronovský gól této sezóny. V otevřeném závěru se do úniku dostali Buchar a Jenda Hloušek, Jenda místo nahrávky zvolil střelu a ta propadla za brankáře 3:4. Jičín pak již nepřipustil vyrovnání, vyhrál sérii 2:0 a obsadil stejně jako vloni páté místo.

Páté místo je pro hráče i příznivce trochu zklamáním, protože v průběhu sezóny mužstvo předvádělo velmi dobré výkony a o zklamání rozhodl jediný nepovedený zápas ve čtvrtfinále „play off". Přesto je třeba všem hráčům i trenérům poděkovat, že dokázali udržet tým v dobré pohodě až do samého závěru a poradili si i se středečními zápasy, které byly vždy poznamenány absencí hráčů z důvodů pracovního zaneprázdnění. Díky patří i všem věrným fanouškům, kteří mužstvo pravidelně povzbuzovali a vytvářeli dobré domácí prostředí.

Branky a nahrávky: 19. Vítek (Mlateček, Vondřejc), 43. Hornyš (Borůvka, Vondřejc), 52. Pištora (Ropický) – 2. Houser (Nový, Mizera), 15. Nový (Mizera), 36. Nový (Houser), 57. Hloušek J. (Buchar). HC Jičín: Šec, Pivrnec – Buchar, Moucha – Kaulfus, Starý – Weiss, J. Hloušek, Kysela – Nový, Mizera, Houser – L. Hloušek, Krupička, Novotný. Trenéři: Pletka, Růžička

Hokejisté sezónu zakončí 14. března, kdy v rámci posledního tréninku sehrají přátelské utkání společně s fanoušky, začátek v 19 hodin.⋌(jj)