HC Jičín – HC Jaroměř 5:4 po prodl. (0:4, 2:0, 2:0 – 1:0). Úvod utkání patřil Jičínu, který hosty přitlačil před jejich branku, šance však zůstaly nevyužity. Po několika minutách se ke slovu dostali i hosté, první šanci Beneš zlikvidoval, ale v 7. minutě byl proti nájezdu Dudadíka bezmocný. Jičín zůstal na chvíli jako opařený, v obraně vznikl chaos a hosté vzápětí opět trestali, vyražený kotouč dorazil za záda Beneše Křepinský.

Ihned po rozehrání propadli obránci Jičína na modré, Vejman se dostal za jejich záda a přesnou ranou k tyči potřetí rozvlnil síť za zády nešťastného Beneše, který vzápětí zamířil na střídačku. Jičín si zároveň vybral oddechový čas, hráči se přeci jen uklidnili a zastavili brankostroj Jaroměře. Chyba přišla až v závěru třetiny, kdy se přesně trefil Bujňák. Těsně před přestávkou měli hosté výhodu první a zároveň poslední přesilové hry, ale nevyužili ji.

Přestávka byla pro Jičín vysvobozením, trenéři v kabině rozebrali situaci a namotivovali tým k zlepšení hry a pokusu o zvrat. Jičín opravdu v druhé části zlepšil pohyb a důraz, získal převahu, ale dlouho nemohl najít klíč k překonání hostujícího gólmana. Povedlo se to až v 33. minutě, kdy domácí bleskově využili přesilovku gólem Kysely. Hosté po snížení houževnatě bránili náskok a z rychlých protiútoků hrozili. Obrana Jičína a Pivrnec v brance byli však už bezchybní. V samém závěru třetiny domácí vytvořili závar před brankou hostí a v něm se nejlépe orientoval Lukáš Hloušek, který snížil na 2:4.
I v poslední třetině pokračovala aktivní hra Jičína se snahou o další korekci výsledku. Domácí si vytvořili několik šancí, ale střelám chyběla přesnost. Na druhé straně i hosté měli několik slibných příležitostí, ale ani jejich pokusy neskončily změnou skóre. To se měnilo až v 51. minutě zásluhou Hladíka, který dorazil do branky nahození Weisse.

Fakta z utkání:
Branky a nahrávky: 33. Kysela (Moucha), 40. L. Hloušek (Kysela), 51. Hladík (Weiss), 59. Nový (Weiss), 65. J. Hloušek. (Kaulfus) – 7. Dudadík (Vejman), 8. Křepinský (Dostál), 8. Vejman (Hrabica), 18. Bujňák (Pekárek). HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Kaulfus, Najman – Moucha, Novotný – Starý, Buchar – Mašek, J. Hloušek, Weiss – Nový, Hladík, Kysela – L. Hloušek, Abel, Mizera. Trenéři Pletka, Růžička.

Další snaha Jičína zůstávala opět bez výsledku, a tak dvě minuty a sedm vteřin před koncem třetiny trenéři odvolali gólmana. Tento tah se vyplatil, neboť za dvacet vteřin Nový po závaru před brankou hostí vyrovnal.

Utkání dospělo do prodloužení. V něm byl Jičín již jasně aktivnější a jeho snaha byla korunována vítězným gólem Jendy Hlouška po vyražené střele Kaulfuse dvacet vteřin před koncem prodloužení.

Daniel Pletka, jičínský trenér: „Po velmi špatné první třetině, jsme ve zbylých dvou třetinách odehráli docela dobrý zápas. Jsem rád, že to kluci i za nepříznivého stavu nezabalili a věřili tomu jako já, že se s výsledkem dá ještě něco udělat. Poděkování zaslouží i diváci, že neodešli po první třetině domů, i když by na to měli asi právo a povzbuzovali nás až do konce."

Jičín tak nakonec získal dva body a je na čtvrtém místě tabulky se shodným počtem bodů jako třetí Nové Město. V neděli 26. ledna se střetne s Třebechovicemi na jejich ledě. Utkání začíná v 17.00, odjezd autobusu s hokejisty ve 14.45 od zimního stadionu.   (jj)