Spartak Nové Město n. Metují – HC Jičín 6:10 (2:2, 4:3, 0:5). V samotném utkání hned v první minutě Jičín zaútočil, Weiss z levé strany vybruslil mezi kruhy a jeho „bekhend" dokonale překvapil domácího gólmana – 0:1. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, když domácí využili špatného střídání Jičína. Hra se pak přelévala od jedné branky ke druhé, ale žádná ze střel si nenašla cestu do sítě. Pět minut před koncem třetiny hrál Jičín přesilovou hru, ztratil kotouč, domácí šli do brejku a Najman musel faulovat. Nařízené trestné střílení Dudadík proměnil ve vedoucí gól domácích. Naštěstí za minutu Mizera dorazil za záda gólmana domácích střelu Kysely a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé části hrál Jičín přesilovku, ztratil kotouč v útočné třetině a domácí z rychlého protiútoku strhli vedení opět na svoji stranu. Jičín v dalším průběhu opět nevyužil přesilovku a naopak domácí zvýšili po další hrubé chybě v obraně hostů na 4:2. Hosté odpověděli ve 32. minutě v přesilové hře, kdy udrželi kotouč v útočné třetině, Mizera ho nahodil před branku a ve skrumáži ho Weiss dopravil na správné místo 4:3. Za minutu to bylo opět o dva góly. Nedůsledné bránění před brankou umožnilo úspěšnou dorážku Franců. Hra Jičína byla neustále neurovnaná, ale naštěstí ve 37. minutě Hladík zachytil rozehrávku domácích, přihrál Hakenovi a jeho přízemní rána skončila v síti – 5:4. Jičín se v závěru třetiny zlepšil, přitlačil domácí před branku a výsledkem bylo vyrovnání z hole Weisse. Přestřelka, ale ještě neskončila, protože po zlepšení přišla opět chyba a domácí toho využili k opětovnému získání vedení 6 : 5.

Zvýšená aktivita Jičína ve třetí části přinesla ve 46. minutě přesilovou hru a její bleskové využití. Po rozehrávce na modrou si Starý najel na střed a ranou švihem opět srovnal skóre. Hosté byli v této části již lepším týmem a domácí museli sahat po nedovolených zákrocích. Ve 48. minutě dostal hráč domácích 2 + 2 minuty a v první části přesilovky strhl vedení na stranu Jičína Nový. V pokračující přesilové hře se švihem krásně trefil Najman. Další ránu domácím zasadil v další přesilovce Weiss. Tři a půl minuty před koncem duelu byl vyloučen domácí hráč na 5 minut. Přesilovku Jičín dobře rozehrál, Houser uvolnil Weisse, ten nahrál mezi kruhy Kyselovi a jeho přesná rána podesáté rozvlnila síť v domácí svatyni. Trochu rozruchu přinesla ještě poslední minuta, když Jičín dohrával ve třech, ale na skóre se již nic nezměnilo. Jičín tak získal tři body a posunul se z posledního místa tabulky.

Fakta: Branky a asistence: 3. Skála (Hajník), 16. Dudadík (Glos), 23. Hajník (Daňo), 26. Zelinger (Glos), 33. Franců (Exner, Zelinger), 39. Exner (Hajník) – 1. Weiss (Mizera), 17. Mizera (Kysela, Weiss), 32. Weiss (Mizera), 37. Haken (Hladík), 39. Weiss (Mizera, Kysela), 46. Starý (Hladík), 49. Nový, 50. Najman, 53. Weiss (Starý), 58. Kysela (Weiss, Houser). HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Houser, Buchar – Moucha, Starý – Najman, Anděl – Weiss, Kysela, Mizera – Nový, Haken, Hladík – Mašek, L Hloušek, Krupička. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 12:11, navíc Souček (NM) 10 min. OT, Exner (NM) 5+OK, na Jičín nařízeno TS, které Dudadík proměnil. Využití: 1:6, Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Veselý – Schánil, Jeřábek. Diváci: 75.

Již v neděli se Jičín na domácím ledě utká v derby utkání s Novou Pakou. Utkání začíná v 17.00 hod.⋌ (jj)