HC Jičín - HC Spartak Nové Město nad Metují 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Domácí začali utkání aktivně a hned v prvních minutách šel do loženky Hladík, který se po nahrávce zpoza branky ocitl sám před gólmanem, ale neprostřelil ho. Jičín pak hrál i přesilovou hru, ale bez využití a poté se projevila stará bolest, tři vyloučení na straně domácích dokonale rozhodila jeho hru a zbytečně ubírala síly. Mužstvo všechna oslabení úspěšně ubránilo, ale po skončení třetího, útočníci ztratili kotouč v třetině hostí a rychlý protiútok skončil vedoucí brankou Nového Města. V závěru třetiny Jičín hrál přesilovku, ale prakticky neohrozil branku soupeře a naopak po jejím skončení ojedinělý útok přinesl druhý gól v jičínské síti.

Začátek druhé části přinesl zvýšenou aktivitu Jičína, ale po dvouapůl minutách zaútočili hosté, ve třetině nahodili kotouč na branku, ten se od Kaulfuse odrazil přímo na hokejku Škody a bylo to 0:3. Ve 32. minutě zvýšil Praus na hrozivých 0:4 a Beneš opustil branku Jičína. O minutu později vykřesal naději na zvrat Krupka, kterého uvolnil Dušička.

Do poslední části vstoupili domácí s odhodláním ještě něco s výsledkem udělat. Podobně jako hosté u sebe doma uzamkli Jičín před brankou, tak i Jičín celou poslední část tlačil hosty do defenzívy. Velkou šanci měl Weiss, který se protáhl zleva až před gólmana, ale kotouč do branky neprotlačil. Stejně dopadl o chvíli později i Dušička. Ve 47. minutě po pravé straně zaútočil Kysela po nahrávce od Ondry Mizery, najel si do kruhu a přesnou ranou snížil na 2:4.

Jičín se pak zoufale snažil o vstřelení kontaktního gólu. Tři minuty před koncem dostal výhodu přesilové hry, trenéři sáhli po hře bez brankáře a zvýšili převahu na dva hráče v poli. Bohužel po minutě tlaku na levé straně podklouzl Weiss, hosté se zmocnili kotouče a do prázdné branky pečetili své vítězství.

Utkání uzavřelo druhé kolo krajské ligy mužů, ve kterém se Jičínu už tolik nevedlo, přesto zatím drží čtvrté místo v tabulce KLM.

Daniel Pletka, jičínský trenér: „Dnešní utkání se mě hodnotí velmi špatně, protože pokračujeme v nevýrazných výkonech z posledních zápasů. Děláme spousty individuálních chyb, za ty tvrdě pykáme a na druhé straně si vypracujeme gólové šance, ale ty bohužel nedokážeme využít. Soupeř dnes hrál výborně střední pásmo, čekal na naše chyby a ty dokázal potrestat. Nám nezbývá nic jiného než tvrdě makat, nevynechat jediný osobní souboj a doufat, že se herně opět zvedneme."

Fakta, branky a nahrávky: 33. Krupka (Dušička), 47. Kysela (Mizera) 17. Junek (Hejduk), 20. Praus (Kodym, Ježek), 23. Škoda (Šnejdr), 32. Praus (Kodym), 59. Reichmann. Rozhodčí: Machač - Karous, Šmika. Vyloučení: 5:6, bez využití. Diváků: 120. HC Jičín: Beneš, (32.) Pivrnec - Tondr, Moucha - Kaulfus, Starý - Houser, Najman Buchar - Weiss, Dušička, Krupka - Kysela, J. Hloušek, Mizera - Nový, Haken, Hladík - Abel, L. Hloušek, Mašek Novotný. Trenéři: Pletka, Růžička.

Ve středu má krajská liga mužů volno a v neděli 8. prosince Jičín čeká doma derby utkání s celkem Nové Paky. Utkání začíná tradičně v 17 hodin a hokejisté zvou opět všechny příznivce, aby je v situaci, kdy se tolik nedaří, přišli podpořit.