HC Opočno – HC Nová Paka/Jičín 4:10 (0:1, 2:4, 2:5). V první třetině soupeř odolával převaze našeho týmu až do 20. minuty, to poprvé skóroval David Kuch po asistencích Šimona Růzhy a Davida Černého. Ve 22. minutě poslal rozhodčí Machač na trestnou lavici Vláďu Martince a domácí přesilovou hru využili 1:1. Hosté poté zásluhou prvního útoku, po brankách Davida Černého (Kuch) a Šimona Růzhy (Martinec, Soviár) odskočili soupeři o dvě branky na 1:3. Ve 30. minutě byl ve vyložené šanci smeten z ledu domácí útočník a z nařízeného trestného střílení Opočno snížilo na 2:3. Ve 34. minutě odpískal hlavní rozhodčí faul na Davida Černého ve vyložené střelecké příležitosti a dal šanci trestného střílení i hostům, bohužel sám postižený neproměnil.

Pak přišla ke slovu dvěma trefami do černého novopacká druhá řada, nejdříve ve 35. minutě Mirek Horyna po asistencích (Kucha a Soviára) a poté Martin Jebavý (Horyna) zvýšila na 2:5. Do poslední části nastoupil v bráně hostí Jan Hlavnička a aniž by si sáhl na puk inkasoval ve 41. minutě po samostatném úniku domácího útočníka 3:5.

O minutu později zvýšil na 3:6 Martin Jebavý po spolupráci s Mirkem Horynou. Ještě v téže minutě David Kuch dal na 3:7, ve 46. minutě skóroval podruhé Černý (Kuch) 3:8 a ve 49. minutě dal svůj druhý gól Růzha (Valášek) 3:9. Sérii novopackých branek přerušila hrubá chyba na modré a Hlavnička byl proti osamocenému útočníku bezmocný 4:9. Kýženou desítku dosáhl v 60. minutě po samostatné akci svojí třetí trefou David Kuch.

Fakta – branky a asistence: 20. Kuch (Černý, Růzha), 24. Černý (Kuch), 28. Růzha (Martinec), 35. Horyna (Kuch, Soviár), 40. Jebavý (Horyna), 42. Jebavý (Horyna), 42. Kuch, 46. Černý (Kuch), 49. Růzha (Valášek), 60. Kuch. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. Trestná střílení: 1:1, využito: 1:0. Střely na branku: 11:49 (5:13, 3:23, 3:13).

Sestava: Vydra (41. Hlavnička) – Grund, Martinec, Valášek – Černý, Růzha, Kuch, Horyna, Soviár, Jebavý, Hájek. Trenér: Petera. ⋌(bš)