To začínalo už ve 14 hodin a obsluze zimního stadionu dalo hodně práce v jarním počasí udržet plochu ve stavu, aby se mohlo hrát. Junioři nakonec vyhráli až na samostatné nájezdy. I po prodloužení skončilo utkání 2:2.

HC Jičín – Sokol Doubravice 4:5 (0:1, 2:1, 2:3). V hlavním utkání se od počátku hrál kvalitní a rychlý hokej, neboť o konečném umístění bylo již rozhodnuto. Hned v úvodu musel Jičín čelit přesilovce a 20 vteřin dokonce dvojnásobné. Vše přežil bez úhony a když i on měl početní výhodu, předvedl několik krásných kombinací s tvrdými střelami, které ale bravurně zlikvidoval gólman hostů. Stejně si poradil i Mauerman s nájezdem hostů o několik okamžiků později. Ve 14. minutě se opakovala chyba, které se jičínští zadáci dopouštěli pravidelně po celou sezonu. Soupeř je zatlačil před branku a místo jednoduchého vyhození se snažili o vyvezení puku, který ztratili a hosté se Motrem ujali vedení. Vyrovnání měl v 18. minutě na holi France ale jeho nájezd skončil nepovedeným „blafákem“.

Přesilovky

V úvodu druhé třetiny čelil Jičín dalším přesilovkám, a hned po jejich skončení Pažout našel na modré krásně najetého Jirku Slabého a ten střelou po ledě vyrovnal. Jičín měl dále mírnou převahu a vytvářel si dobré gólové šance, ale brankář hostů byl vždy na místě. Naopak v 31. minutě opět při náporu hostí domácí nedostali puk ze třetiny a po jeho ztrátě Motr znovu dostal hosty do vedení.

Jičín poté opět přitlačil, hosté začali více faulovat a v 35. minutě využil dvojnásobnou přesilovku k vyrovnání. Ve skrumáži se po nahrávkách Zbírala a Hanzlíka nejlépe zorientoval Pažout a doklepl odražený puk do sítě. Do konce třetiny ještě několikrát zvonily tyče obou branek, ale skóre se nezměnilo.
Třetí třetina začala pro Jičín dobře a hned v úvodu Slabý zužitkoval nahrávku Zbírala ve vedoucí gól Jičína. Vzápětí hráli domácí opět v oslabení, které přežili bez úhony a naopak po jeho skončení našel Žďárský najetého Slabého a ten poslal puk do branky i s gólmanem.

V polovině třetiny poslal rozhodčí Jičín do několika oslabení a hosté v 51. minutě snížili Motrem na 4:3. V dalších minutách měl Jičín převahu, vytvářel si další šance na zvýšení náskoku, ale gólman hostí i se štěstím odolával. Proto přišel i trest, když v 55. minutě hosté vyrovnali. Střílel Lagutin. V dalších minutách se opět hrál otevřený hokej a na straně hostí znovu zvonila tyč jejich branky. Jičín naopak štěstí neměl, protože v 59. minutě hosté rozhodli o svém vítězství, když rychlý brejk zakončil Jansa. Jičín v závěru odvolal brankáře, ale i když hosty, sevřel v obranném pásmu, vyrovnat se mu nepodařilo.

I když Jičín prohrál, myslíme si že diváci viděli dobrý hokej se spoustou šancí na obou stranách a mohli být spokojeni. Jičín tak uzavřel letošní sezonu, která byla ve znamení zachování hokeje v okresním městě. V průběhu roku se objevily potěšující zprávy o zastřešení stávajícího stadionu pod hrází rybníka Kníže v příštím roce, a tak doufáme, že sobotní zápas byl opravdu posledním mistrákem pod širým nebem v Jičíně.

Fakta z utkání

Branky a nahrávky: 26. Slabý (Pažout), 35. Pažout (Hanzlík, Zbíral), 41. Slabý (Zbíral), 46. Slabý (Žďárský) – 14. Motr (Hák), 31. Motr, 51. Motr (Vokatý), 55. Lagutin (Rutrle), 59. Jansa. Rozhodčí: Třasák – Horák, Runštup. Vyloučení: 12:7. využití: 1:1. HC Jičín: Mauermann – Rozsypal, Lukáč – Zbíral, Mach – Starý, Buchar – Hanzlík, Slabý, Pažout – Žďárský, France, Daniel – Abel, Mizera, Janďourek. Trenér: Růžička. Diváků: 100. (jj)