HC Jičín – Sokol Semechnice 2:5 (0:1, 1:1, 1:3). V úvodu se na těžkém terénu hrál vyrovnaný hokej s náznaky šancí na obou stranách. Po zahřátí Jičín přitlačil a vytvořil si několik vyložených šancí. Samostatné nájezdy na gólmana hostí zůstaly nevyužity, a tak soupeř využil prvního zaváhání obrany Jičína a vedl 1:0. Za tohto stavu se šlo i do kabin.

Kaluže vody

Druhá třetina začala náporem Jičína a gól visel ve vzduchu. Vyrovnat se nakonec podařilo Jirkovi Slabému, kterého před brankou našel přesnou přihrávkou Zbíral. Jičín i nadále pokračoval v nátlakové hře, ale gólman hostí byl k nepřekonání. Na těžkém terénu se také nedalo příliš kombinovat a hosté využili jedné z chyb v rozehrávce Jičína a opět strhli vedení na svou stranu.


Ve třetí třetině přivítal hokejisty již docela slušný liják. Hra podle toho také vypadala a přinášela docela zábavné situace, když puk uvízl v kalužích vody. Jičín se přesto neustále snažil zvrátit vývoj utkání a v úvodu třetiny při vlastním oslabení vyrovnal Vajsejtl. Domácí poté uzamkli soupeře v jeho třetině, měli i výhodu přesilových her, ale branka hostí byla zakletá. Naopak hosté jednoduchou taktikou vyhazovaných puků nebezpečně hrozili. Taktika se jim vyplatila rovněž ve vlastním oslabení, kdy vyhozený puk důsledně dojeli a opět se ujali vedení. Jičín se v závěru při marné snaze vyrovnat dopustil ještě dvou chyb a inkasoval.


Utkání tak skončilo prohrou a v příštím kole se Jičín utká v sobotu 2. února od 17 hodin s celkem Doubravice ve Dvoře Králové. Autobus s hokejisty odjíždí ve 14.45 od ZS.

Fakta, branky:

 

Slabý, Vajsejtl – Schejbal a Přibyl po 2, Rejchrt. Rozhodčí: Třasák – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 12:10. Diváků: 45. HC Jičín: A. Kubíček, Kotlář – Rozsypal, Zbíral – Lukáč, Starý – Křivský – Vajsejtl, Slabý, France – Abel, Žďárský, Lenc – Svoboda, Mašek, Daniel – Vlasta. Trenér: Růžička. (jj)