HC Frýdlant v Č. – HC Jičín 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Úvod střetnutí patřil překvapivě Jičínu, který si vytvořil hned několik příležitostí ke skórování. Góly však stříleli domácí. Hned ve 3. minutě využili zaváhání jičínské obrany a ujali se vedení. Jičín poté ještě přidal na důrazu, v 5. minutě měl na holi vyrovnání Lenc, ale puk mu sklouzl. Domácí opět potrestali zaváhání Jičína a v začínající 7. minutě zvýšili na 2:0. Jičín měl potom výhodu dvou hráčů, ale nevyužil ji. Teprve v končící přesilovce 5 na 4 využil Hanzlík zaváhání obrany a spoza branky zasunul puk za záda domácího gólmana. Ve 14. a 15. minutě hrál ve třech i Jičín a nejenže oslabení přežil, ale dvě vteřiny před koncem oslabení byl důsledný Jirka Slabý, vybojoval puk ve třetině domácích a vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu se šlo poprvé do kabin.


Druhou třetinu začal opět lépe Jičín, ale ve 24. minutě doplatil na oslabeni a domácí se opět ujali vedení. Jičín odpověděl hned za minutu také v přesilovce, kdy vyrovnal Hanzlík. Hra se poté rozkouskovala do několika vyloučení na obou stranách a ve 33. minutě se domácí znovu dostali do vedení, když Mauermanovi proklouzl puk pod betony do sítě. Do konce třetiny se potom převážně hrálo v neúplném počtu na obou stranách, ale gól již nepadl.


Třetí třetina nezačala pro Jičín dobře, i když hrál přesilovku. Nevyužil ji a hned po srovnání sil inkasoval popáté. Hra se potom uklidnila a vzruch přinesla až 52. minuta, kdy za údajné kopnutí soupeře, které viděl jen rozhodčí, vyloučil Franceho do konce utkání a Jičín čelil 10 minut dvojnásobné přesile a poté ještě čtyři minuty přesilovce 5 na 4. Vše přečkal bez úhony a v 59. minutě utkání zdramatizoval Ábel když snížil na 5:4. Jičín poté sáhl ke hře bez brankáře, ale domácí se ubránili a připsali si plný počet bodů.

Menší zkušenosti

Jičín v utkání doplatil na menší zkušenost mladých juniorů, a nepodařilo se mu pokrýt zkušené borce v dresu Frýdlantu jako bratry Peřinovy či Střítezského. Petr Peřina i Střítezský kdysi hájili barvy Jičína. Další utkání mužů je na pořadu až 11. listopadu a je to první derby utkání s Lomnicí na jejím ledě od 16.30. Na domácím ledě uvidíme nejdříve přípravku a to 11. listopadu od 9.30 v utkání s HC Dvůr Králové – Náchod, poté muže, a to ve čtvrtek 15. listopadu, od 18 hodin, kdy se utkají se Semechnicemi, junioři potom o den později 16. listopadu přivítají Třebechovice.

 

Fakta – branky:

J. Peřina 2, Vološín, Mikan, Čejka – Hanzlík 2, Slabý, Abel. Rozhodčí: R. Podrazil – Daněk, Hladík. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváků: 30.
HC Jičín: Mauermann, Kubíček – Rozsypal, France – Starý, Mikolášek – Buchar, Lukáč – Hanzlík, Slabý, Vlasta – Lenc, Ábel, O. Mizera – Žďárský, Daniel, Č. Mizera. Trenér: Růžička.