Důležité vítězství zaznamenali hokejisté Jičína, kteří vybojovali tři body na ledě posledního Nového Města nad Metují a od šestého místa zaručující postup do play-off je v tuto chvíli dělí pouze dva body. Novopačtí, jenž už mají účast ve vyřazovací části play-off s předstihem zajištěnou, prohráli na ledě lídra z Náchoda.

Fakta
Spartak Nové Město nad Metují – HC Jičín 2:5 (0:0, 1:3, 1:2). Branky a nahrávky: 38. Škoda (Petr, Dostál), 49. Hrabica (Šejnoha, Petr) – 28. Kysela (Klaban, Soukup), 31. Kysela (Weiss), 38. Hladík (Vondráček, Chaloupka), 47. Kysela (Nový), 51. Klaban (Kysela, Soukup). HC Jičín: Beneš – Houser, Artl – Chaloupka, Mikolášek – Soukup, Mizera – Anděl – Nový, Kollman, Louženský – Weiss, Klaban, Kysela – Hloušek L., Vondráček, Hladík – Bureš, Žďárský. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 4:9. Rozhodčí: Martínek – Antalík, Karous.Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 90.

První část utkání mezi Novým Městěm n. M. a Jičínem patřila jednoznačně domácím. Ti dobře bruslili, napadali Jičín ihned při rozehrávce a Beneš v brance měl stále plné ruce práce. Hosté čelili čtyřem přesilovým hrám, všechny úspěšně ubránili, ale k protiútokům se dostávali jen sporadicky. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny hrál Jičín v oslabení, ubránil se a pomalu začal přebírat iniciativu. Zlepšil se pohyb hráčů a domácí již neměli tolik volného prostoru. Výsledkem zlepšení hostů byla první šance, kdy Hloušek vybojoval kotouč za brankou, přihrál najíždějícímu Vondráčkovi, ale jeho střela jen orazítkovala horní tyč branky domácích. Jičín se dočkal ve 28. minutě, když zachytil rozehrávku domácích, zaútočil, Klaban zpoza branky našel Kyselu a ten se trefil přesně. V polovině utkání hrál Jičín přesilovku, udržel se ve třetině, Weiss nahodil puk na branku, ten zůstal ležet v brankovišti a pohotový Kysela zvýšil na 2:0 pro Jičín. Hosté byli v této fázi již lepším celkem a vytvářeli si další příležitosti. Ve 38. minutě po dalším zachycení rozehrávky domácích Vondráček našel Hladíka a ten se nemýlil. O pár vteřin později chybovala obrana Jičína, když se všichni hráči nechali vylákat na pravou stranu k mantinelu a před brankou zůstal nekrytý Škoda, který snížil na 1:3. Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin.

V úvodu poslední části Jičín nevyužil přesilovou hru, po jejím skončení pokračoval v aktivní hře a výsledkem byla čtvrtá branka v síti domácích, kterou Kysela završil „hatrick". Poté došlo k vyloučení na obou stranách a ve hře čtyři na čtyři domácí dokonale vyšachovali obranu Jičína a snížili na 2:4. Jičínem to neotřáslo, dál hrál aktivně a o dvě minuty později po pravé straně zaútočil Klaban, protáhl se až před brankáře a zvýšil opět na rozdíl tří branek. Ve zbytku utkání se domácí marně pokoušeli dobýt branku Jičína a ten naopak neproměnil několik dobrých šancí ke zvýšení náskoku.

Druhý okresní zástupce z Nové Paky cestoval do Náchoda. Hosté začali nebojácně, z čehož rezultoval nedovolený zákrok Stěpána již ve 33. sekundě utkání. V deváté minutě chladnokrevně skóroval Stehno po nahrávce mladíka Havrdy – 0:1. V 17. minutě zvyšoval na třetinových 0:2 po nahrávce Javůrka Ježek.

Fakta
BK Nová Paka – HC Náchod 1:3 (0:2, 1:0, 0:1). Branky a asistence: 21:40 Hloušek (Šuvara) – 8:43 Stehno (Havrda), 16:34 Ježek (Javůrek), 47:10 Kodym (Ježek). Rozhodčí: Petr – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 26:32. Diváci: 138.


Ve druhém dějství hosté vstřelili po 40 vteřinách komtaktní branku, úspěšným střelcem byl Hloušek.
Ve třetí třetině se hosté dostali zásluhou Kodyma ve 47. minute do dvoubrankového vedení – 1:3. Domácí se poté snažili zápas dovést minimálně do prodloužení, ale to se jim už nepodařilo.    (jj, re)