Jičín do utkání vstoupil přímo znamenitě a během deseti minut bylo o vítězi rozhodnuto, když do sítě soupeře nasázel čtyři branky.

Jičín - Varnsdorf 9:2

Fakta - branky a nahrávky: 1. Prokop (Hladík, Průšek), 4. Němec (Sedmík), 5. Prokop (Hladík), 10. Průšek (Hladík), 16. Sedmík (Němec, Řeháček), 20. Prokop (Průšek), 22. Sedmík (Nový), 32. Kloutvor (Dvořák), 33. Průšek (Řeháček, Prokop) - 52. Veselý (Matějka), 53. Falta (Matějka). Rozhodčí: Serbus – Johan, Beran. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Počet diváků: 110. Třetiny: 6:0, 3:0, 0:2. HC Jičín: Kořínek (Beneš) – Mikolášek, Marček, Richter, Nový, Řeháček, Novák – Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Sedmík, Němec, Dvořák, Kloutvor, Žďárský. HC TS Varnsdorf: Kácha (od 20. Sláma) — Jarábek, Černý, Falta, Tenkrát, Pípa, Damašek — Matějka, Pešek, Bali Šoltés, F. Prokop, Oplt, Veroněk, Kouřil, Chovanec, Veselý, Žďánský. 

Hned po 17 vteřinách se trefil Prokop. Druhou branku přidal ve 4. minutě Němec, když překvapil hostujícího gólmana z rohu hřiště. Po dorážce přidal svoji druhou branku v utkání Prokop a na 4:0 zvýšil Průšek. Do konce první periody Jičín přidal ještě dvě branky, když se trefili Sedmík a Prokop, který dvě vteřin před sirénou zkompletoval čistý hattrick.

I do prostřední části Jičín vstoupil s chutí a na ledě dominoval. Už na 7:0 zvyšoval druhým gólem v zápase Sedmík. Další branku přidal Kloutvor, který tvrdou ránou propálil hostujícího gólmana a gólový účet Jičína završil ve 33. minutě Průšek.

Třetí třetina se spíše dohrávala, domácí polevili a Varnsdorf dokázal dvěma slepenými góly snížit na konečných 9:2 pro Jičín. „První mistrovské utkání v sezoně hodnotím pozitivně. Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali jsme dvě rychlé branky, a poté jsme utkání již kontrolovali. Chtěl bych kluky pochválit za přístup, i když ve třetí třetině trochu polevili a nebylo v ní moc pohledného hokeje. Sezona je na začátku a my se musíme soustředit na další utkání,“ uvedl trenér Jičína Michal Kejmar.

Už ve středu se hokejisté Jičína představí znovu doma, kde od 17 hodin přivítají v derby Turnov.